Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniete būs «Pilsoniskās savienības» līdere EP vēlēšanās

Saeimas deputāte Sandra Kalniete būs partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) līdere Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Šādu lēmumu ir pieņēmusi partijas valde, jo uzskata, ka PS piedāvātajam kandidātu sarakstam EP ir jābūt tikpat spēcīgam kā sarakstam Rīgā, kur priekšgalā ir viens no partijas vadītājiem, pašreizējais EP deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, un tikpat kompetentam kā partijas piedāvājumam novados, kur startē pieredzējuši un profesionāli cilvēki, aģentūru LETA informēja PS preses sekretāre Dace Balode.

Kalniete ir ar mieru kandidēt uz EP un paredz, ka viens no atbildīgākajiem uzdevumiem, ko nāksies risināt nākamā sasaukuma EP, būs lauksaimniecības politikas reforma.

Kalniete uzskata, ka Latvijas zemniekiem beidzot ir jāsajūt, ka tiešām kāds ir spējīgs pārstāvēt viņu intereses Eiropā. Viņiem nepieciešams arī godīgs un saprotams skaidrojums, kurp virzās Eiropas lauksaimniecības politika un kā tajā ilglaicīgi atrast savu vietu, domā deputāte.

Pēc Kalnietes domām, jāprot aizstāvēt un pārstāvēt Latvijas intereses jebkurā jomā gan Eiropas Komisijā (EK), kur izstrādā ekonomikas politiku, gan EP, kur šo politiku padara par likumu un direktīvu.

Partijas deputāti ir pārliecināti, ka Kalnietei ir visas zināšanas un prasmes, lai Latvijas balsi padarītu daudz skaļāku gan no EP tribīnes, gan visā Eiropas politiskajā telpā, jo deputāte kādu laiku jau ir bijusi EK lauksaimniecības un zivsaimniecības ēnu komisāre, īsā laikā apgūstot un izprotot ES lauksaimniecības politikas veidošanas principus.

PS saraksts EP vēlēšanām pilnībā tiks apstiprināts partijas Novadu domē.