Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielāko daļu lietu saistībā ar 13.janvāra nekārtībām izskatīs februārī

Lielākā daļa no Rīgas Centra rajona tiesā saņemtajām administratīvajām lietām, kuras policija sāka saistībā ar 13.janvārī Vecrīgā notikušajām nekārtībām, tiks izskatītas februārī, liecina Latvijas Tiesu portālā pieejamā informācija.

Vienu no šīm lietām tiesnesis Andis Celms izskatīs jau nākamās nedēļas ceturtdienā, 29.janvārī, plkst.9.30. Tiesas sēde notiks Abrenes ielas tiesu nama 15.zālē.

11 no 13 saistībā ar Vecrīgas grautiņu Centra rajona tiesai nodotajām administratīvajām lietām tiks izskatītas februārī, bet vēl viena - martā.

3.februārī plkst.9 Centra rajona tiesas 16.sēžu zālē tiesnesis Imants Dzenis izskatīs otro no minētajām administratīvajām lietām.

9.februārī tiesneši Maira Narvila un Rinalds Silakalns paredzējuši izskatīt kopumā četras no grautiņa rezultātā sāktajām administratīvajām lietām. Tiesnese Narvila savas lietas izskatīs plkst.14 un 15. Šīs tiesas sēdes notiks 18.zālē. Savukārt Silakalns savas lietas skatīs 12.zālē plkst.13.30 un 14.30.

Saskaņā ar Latvijas Tiesu portālā pieejamo informāciju, nākamo lietu 13.februārī plkst.11 izskatīs tiesnese Velga Gailīte. Tiesas sēde notiks 11.zālē.

16.februārī plkst.14 sev nozīmēto lietu 21.sēžu zālē izskatīs tiesnese Dzintra Balta.

17.februārī tiesnese Iveta Stuberovska izskatīs trīs viņai nozīmētās administratīvās lietas. Visas šīs sēdes notiks 20.zālē plkst.10, 11 un 12.

Dienu vēlāk, 18.februārī, plkst.11.30 tiesnesis Raimonds Buls 17.zālē izskatīs viņam iedalīto administratīvo lietu.

Savukārt 3.martā plkst.9 tiesnese Sandra Meliņa 19.zālē izskatīs pēdējo no pagājušajā nedēļā Centra rajona tiesai nosūtītajām administratīvajām lietām saistībā ar Vecrīgā notikušajām nekārtībām.

LETA jau ziņoja, ka 19.janvārī Centra rajona tiesa no Valsts policijas saņēma 13 administratīvās lietas saistībā ar 13.janvārī Vecrīgā notikušajiem grautiņiem.

12 no saņemtajām lietām sāktas pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 175.panta par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas iestādes darbinieka, robežsarga vai zemessarga likumīgam rīkojumam vai prasībai, bet viena - pēc APK 167.panta par sīko huligānismu. Šo lietu 3.februārī izskatīs tiesnesis Dzenis.

Par APK 175.pantā paredzēto pārkāpumu var piemērot naudassodu līdz 200 latiem vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm, savukārt par sīko huligānismu draud naudassods no 50 līdz 250 latiem vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm.

LETA jau ziņoja, ka par 13.janvāra nekārtībām Vecrīgā ir sākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 225.panta 2.daļas - par aktīvu piedalīšanos masu nekārtību organizēšanā, ja šīs darbības saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai ar vardarbību pret personu, vai ar pretošanos varas pārstāvjiem.

Saskaņā ar šo Krimināllikuma pantu vainīgās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem.