Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn Stradiņa slimnīcā stacionāri apkalpoti par 4000 pacientu vairāk

2008.gadā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā stacionārā tika apkalpoti 48 000 pacientu, kas ir par 4000 vairāk nekā 2007.gadā, aģentūru LETA informēja Stradiņa slimnīcas Komunikāciju nodaļas vadītāja Anta Buša.

Turpretī ambulatoros pakalpojumus, tas ir, konsultācijas, diagnostikas pakalpojumus un citas ambulatorās manipulācijas, ir izmantojuši 102 545 cilvēki, kas ir par 8000 pacientu vairāk nekā 2007.gadā.

Vidējais viena pacienta ārstēšanas ilgums stacionārā ir bijis 6,48 dienas, salīdzinoši valstī vidēji tās ir 9,3 dienas. Gultas noslodze iepriekšējā gadā pārsniedza 82%.

Buša skaidro, ka šie skaitļi liecina par slimnīcas augsto potenciālu un, ja valstij būtu iespēja sniegt vairāk līdzekļu arī šogad, būtu iespējams ārstēt vēl daudz vairāk pacientu.

Ienākumi no maksas pakalpojumiem 2008.gadā veidoja 5%, bet patlaban slimnīcas pārstāvji konkrētus ciparus nosaukt nevarēja, norādot, ka parasti informācija par iepriekšējā gada finansēm tiek apkopota līdz februāra vidum.

Šogad Stradiņa slimnīcā plānots vairāk attīstīt maksas pakalpojumus, piedāvājot ārstiem un māsām pēc oficiālā darba laika beigām sniegt papildu maksas pakalpojumus ambulatorajos centros, lai nebūtu jādodas «piepelnīties» uz citām slimnīcām vai privātām ārstniecības iestādēm. Tāpat kā visā veselības aprūpes sistēmā, arī Stradiņos notiek darba optimizācijas pasākumi, taču sāktie jauncelsmes projekti tiek turpināti un celtniecība neapstāsies, informēja slimnīcas pārstāve.