Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saknītis nepārsūdz spriedumu, ar kuru no viņa piedzīti 240 000 latu

Uzņēmējs Gatis Saknītis, kurš līdz šim iesaistīts vairākās tiesvedības par parādu piedziņu, Rīgas apgabaltiesā nav iesniedzis apelācijas sūdzību par tiesas spriedumu, ar kuru no viņa piedzīts 240 000 latu parāds un līgumsods.

Pērnā gada 22.decembrī tiesa daļēji apmierināja privātpersonas Aivara Rudzīša prasību un no Sakīša prasīto 334 500 latu vietā piedzina 240 000 latu parādu un līgumsodu. Tiesas spriedumu 20 dienu laikā bija iespējams apstrīdēt Augstākajā tiesā.

Tā kā noteiktajā termiņā apelācijas sūdzības apgabaltiesā nebija reģistrētas, tad tiesas spriedums stājies likumīgā spēkā, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāvis Ilvars Tomsons.

LETA jau ziņoja, ka pret Saknīti iepriekš vērstas vairākas prasības par parādu piedziņu.

Patlaban Augstākajā tiesā savu kārtu izskatīšanai apelācijas kārtībā gaida SIA «Projektu konsultāciju tehnoloģijas» prasības lieta pret Saknīti par 180 813 latu piedziņu. Pirmās instances tiesa no Saknīša par labu uzņēmumam piedzinusi 92 000 latu.

Savukārt ar Saknīti saistītās «Aģentūra GS» administrators Alfs Buķelis iesniedzis tiesā prasību pret Saknīti, lai no viņa piedzītu 4,76 miljonus latu.

Tāpat panākt, lai Saknītis samaksātu nodokļu parādu, vēlas arī Valsts ieņēmumu dienests, kurš pērnā gada 1.decembrī uzņēmēju bija ierindojis 61.vietā valsts lielāko nodokļu parādnieku sarakstā ar 428 610 latu saistībām pret valsti.

Tāpat pretenzijas par 12 miljonu latu piedziņu no Saknīša, kā arī viņa radiniekiem un saistītajiem uzņēmumiem tiesā izvirzījusi AS «Rietumu banka», kura arī apstrīdējusi uzņēmēja un viņa sievas Evijas noslēgto laulības līgumu.

Pērn izsolēs tika pārdoti vairāki Saknītim piederošie īpašumi, kā arī noteiktas izsoles arī viņa kustamajai mantai, piemēram, luksusa klases automašīnām. Tāpat arī dažas tiesu instances jau pieņēmušas Saknīša interesēm nelabvēlīgus spriedumus, piedzenot no viņa ievērojamas summas.

Pēc laikraksta «Dienas Bizness» iepriekš vēstītā, bezstrīdus kārtībā par labu Jurim Borisjukam tiesa no Saknīša piedzinusi vairāk nekā 460 000 latu parādus.