Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlera vajadzībām iegādāti pieci «BMW»

Valsts prezidenta Valda Zatlera «darbības nodrošināšanai» pērn iegādāti veseli pieci jauni «BMW 520» auto.

Atbildot uz informācijas pieprasījumu, kurā valsts iestādēm tika lūgts sniegt informāciju par visām pagājušajā gadā iegādātajām vai no jauna nomātajām automašīnām, regulāri līdzekļu trūkumu pieminošā Valsts prezidenta kanceleja apliecinājusi, ka pērn tā rīkojusi atklātu konkursu par automašīnu iegādi. Konkursā uzvarējusi SIA «BM Auto», no kuras Valsts prezidenta kanceleja tad arī iegādājusies piecas automašīnas «BMW 520», par tām samaksājot 101 630 latus, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Par tik prāva automašīnu skaita nepieciešamības iemesliem Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Ēriks Ozols klusē, vien norādot, ka «minētie transporta līdzekļi tiek izmantoti Latvijas Valsts prezidenta darbības nodrošināšanai». Neraugoties uz oficiālu informācijas pieprasījumu, Ē. Ozols neparko nevēlējās atklāt ne konkrētās amatpersonas, kas izmanto visas piecas jaunās automašīnas, ne arī ar šīm automašīnām nobraukto kilometru skaitu no iegādes brīža līdz pagājušā gada 31. decembrim.

Valsts prezidenta kancelejas sniegtā informācija gan nenozīmē, ka V. Zatleram pērn būtu bijis pārmaiņus jābraukā tikai ar pieciem «bemberiem». Kā zināms, ļoti būtisku finansējuma daļu Valsts prezidents savām vajadzībām saņem arī no aizsardzības struktūrām, un Ceļu satiksmes drošības direkcijas un «Lursoft» dati rāda, ka pērn Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecība iegādājusies 2008. gada izlaiduma auto «Mercedes-Benz S500».

Neviens no pašmāju ģenerāļiem ar šo auto nav redzēts braukājamies, un pašos NBS skaidro, ka patiesībā jau šī automašīna, izmantojot šādu īpatnēju finansējuma shēmu, esot iegādāta tieši V. Zatlera vajadzībām. Tiesa, Valsts prezidenta kanceleja šādu pagājušā gada pirkumu savā oficiālajā atbildē uzskata par labāku nepieminēt.