Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsdzēsēju mašīnu iegādei vēl nepieciešami 0,3 miljoni latu

Pēc pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes paaugstināšanas no 18% līdz 21% Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) būs jāpārslēdz līgums ar līzinga pakalpojumu kompāniju «Parex līzings un faktorings» («Parex līzings») par jaunu ugunsdzēsēju automašīnu piegādi no Polijas, aģentūru LETA informēja VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis.

Saskaņā ar jauno PVN likmi tehnika, par kuras piegādi līgums tika noslēgts pirms 2009.gada, tagad izmaksās par aptuveni 300 000 latu vairāk, nekā iepriekš bija paredzēts, pastāstīja Pencis.

««Parex līzings» uzskata, ka mums ir jāmaksā pēc jaunajiem noteikumiem, kaut gan līgums ir noslēgts pēc vecajiem. Tā kā viena daļa mašīnu vēl nav piegādātas, bet tās nāks tikai šogad, tad mums būs jāpārslēdz līgums,» aģentūrai LETA skaidroja VUGD priekšnieks.

Saistībā ar «Parex līzinga» pausto skaidrojumu VUGD ir lūdzis attiecīgajām institūcijām atļauju pārslēgt šo līgumu. «Konkursu jau organizēja Iekšlietu ministrija, mēs tikai līgumu slēdzām,» norādīja Pencis.

Ja atļauja līguma pārslēgšanai tiks dota, pēc tam VUGD vērsīsies valdībā ar lūgumu piešķirt papildu finanšu līdzekļus jauno saistību izpildei.

Kā norādīja Pencis, VUGD šogad no Polijas rūpnīcas paredz saņemt dažādu veidu autocisternas.