Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC vēl neplāno ar Zatleru runāt par jaunas valdības veidošanu

LPP/LC pagaidām neplāno rīt doties pie Valsts prezidenta Valda Zatlera, lai runātu par jaunas valdības veidošanu, jo esošais premjers, šīs partijas pārstāvis Ivars Godmanis joprojām bauda Saeimas uzticību, aģentūrai LETA sacīja LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka šovakar no komandējuma atgriežas premjers, un partija varētu pie Valsts prezidenta doties tikai pēc Godmaņa un Zatlera tikšanās.

«Mēs gribam pieturēties pie Satversmē noteiktās loģikas, un, lai runātu par jaunas valdības veidošanu, ir jāatkāpjas esošai valdībai,» sacīja Bērziņš un norādīja, ka patlaban sarunām neredzot pamatu.

Kā ziņots, Zatlers rīt, 26.janvārī, Rīgas pilī jeb, kā viņš to nodēvēja, neitrālā teritorijā aicinājis pie viena galda sēsties visas parlamentā pārstāvētās politiskās partijas. Noprotams, ka partijas aicinātas vienoties par jaunas valdības veidošanu, lai tajā būtu pārstāvēts pēc iespējas lielāks politisko spēku skaits.

Zatlers iepriekš tikšanās mērķi raksturoja kā sapratnes veidošanu, proti, «lai šī sapratne par lietām, sapratne, ko katra politiskā partija var dot valstij šobrīd, būtu pēc iespējas tuvāk valsts interesēm».

«Šobrīd ir jāaicina politiķi uz vienoto rīcību, uz vienotu atbalstu,» teica Valsts prezidents.

Zatlers atzina, ka, jau uzticot valdības vadību pašreizējam premjeram Godmanim, viņš gribējis, lai koalīcijā ir pārstāvēti pieci politiskie spēki, taču tagad ir nepieciešama vēl lielāka vienotība.

«Nebūs šeit uzvarētāju un zaudētāju. Uzvarēs valsts, vai zaudēs valsts. Uzvarēs tauta, vai zaudēs tauta. Tāda ir likme pašreizējā ekonomiskajā situācijā,» iepriekš sacīja Valsts prezidents.

Prezidents uzsvēra, ka ir priekšlaicīgi runāt par to, kas būs jaunās valdības vadītājs, kā arī par to, kurām no opozīcijas partijām ir jāpievienojas pašreizējai koalīcijai. Zatlers teica, ka politiskās konsultācijas ir sākušās un valdības reorganizācija būs visgrūtākais no viņa dotajiem uzdevumiem Saeimai un valdībai.

Kā ziņots, Zatlers ir izvirzījis trīs uzdevumus valdībai un trīs - parlamentam: Saeimai ir jāpieņem grozījumi Satversmē par tautas tiesībām atlaist Saeimu, jāveic grozījumi Vēlēšanu likumā, jāizveido efektīvi funkcionējoša uzraudzības padome ekonomikas attīstības un valsts aizņēmuma līdzekļu izmantošanas plānu pārraudzībai. Ministru kabinetam jānodrošina ekonomikas stimulācijas plāna īstenošana, jāveic valsts pārvaldes un Ministru kabineta reforma un jāieceļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs.

Ja Saeima un Ministru kabinets izvirzītos uzdevumus neizpildīs līdz marta beigām, Zatlers rosinās tautas nobalsošanu par parlamenta atlaišanu.