Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izglābj Ķīšezerā ielūzušu ziemas burātāju

Svētdien Ķīšezerā iepretim Ķeizermežam ielūza ziemas burātājs, bet glābējiem izdevās viņu izglābt, aģentūru LETA informēja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane.

Kā pastāstīja Tīmane, ap plkst.11.35 RPP glābēji saņēma izsaukumu uz Ķīšezeru, kur bija ielūzis ziemas burātājs.

Ierodoties notikumu vietā, RPP darbinieki nepilnu desmit minūšu laikā burātāju izglāba.

RPP brīdina iedzīvotājus, ka ledus galvaspilsētas apkārtnes ūdenstilpnēs ir pārāk trausls, lai noturētu pieauguša cilvēka svaru, tādējādi atrašanās uz ledus ir ļoti bīstama.

Ielūstot ūdenī, cilvēks aukstuma dēļ samaņu zaudē 10 līdz 15 minūšu laikā, ja nekustēsies, bet, ja kustēsies un būs noguris, -vēl ātrāk. Turklāt jo cilvēka svars mazāks, jo ātrāk cilvēks zaudē samaņu. Pēc samaņas zuduma cilvēks sāk slīkt.

Policija aicina iedzīvotājus neiet uz ledus, bet, ja tomēr cilvēks to jau izdarījis, nekavējoties jāatgriežas krastā pa to pašu ceļu, pa kuru uziets uz ledus. Ja tomēr cilvēks ir ielūzis ledū, policija iesaka nekustēties, lai nezaudētu siltumu, turēties pie ledus malas un mēģināt piesaistīt apkārtējo uzmanību.

Redzot nelaimes gadījumu uz ledus, iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties zvanīt pa tālruni 112, nosaucot nelaimes gadījuma vietu, orientierus un īsi aprakstot nelaimes gadījumu, kā arī izpildīt glābēju norādījumus, ja tādi tiek doti.