Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Dome Šlesera šoferim piešķir dzīvokli

Satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) šofera ģimene tikusi pie jauna dzīvokļa — to amatpersonas šofera ģimenei piešķīrusi Rīgas Domes Dzīvokļu pārvalde, svētdienas vakarā ziņo TV3 raidījums «Nekā personīga».

Vēl līdz pagājušā gada nogalei Upenieku ģimene mitinājās denacionalizētajā mūra namā Ludzas ielā. Vienistabas dzīvoklī bez ērtībām ilgus gadus dzīvoja tēvs, māte, kā arī abu pieaugušie dēli — 27 un 30 gadus veci.

Tagad Upenieku ģimene mitinās pašvaldības dzīvojamā mājā Lubānas ielā — trīsistabu dzīvoklī.

«Nu, redziet, tā situācija ir tāda, kāda viņa ir, vai ne. Tas jau šinī ziņā nav no mums atkarīgs, vai ne, ņemot vērā, ka tā situācija mūsu ģimenē izveidojās tāda, ka mēs bijām spiesti dzīvot četri cilvēki vienā dzīvoklī, vai ne,» raidījumam skaidro šofera dēls, «Pasažieru vilciena» valdes loceklis Kaspars Upenieks.

Upenieku ģimene dzīvokļu rindā uzņemta 1996. gadā. Pirms aptuveni sešiem gadiem šai pašā rindā sāka uzņemt arī  maznodrošinātos denacionalizēto māju īrniekus, un daudziem kārtas numuri mainījās. Tomēr Upenieku ģimenei paveicās. Rīgas Dome uzskatīja, ka nebūs godīgi no rindas izsvītrot tos, kas gadiem gaidījuši, un izveidoja tā dēvēto reģistru 7.2.  Upenieku ģimene pērnā gada 1. novembrī  šajā rindā bija ar 29. numuru. 

Neilgi pirms Ziemassvētkiem Kaspars Upenieks, kas augstāko izglītību ieguvis Latvijas Lauksaimniecības universitātē, tika iecelts uzņēmuma «Pasažieru vilciens» valdē un turpmāk saņems atalgojumu 4000  latu mēnesī. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers neesot zinājis, ka 26 gadus vecais mārketinga speciālists ir viņa šofera Elmāra Upenieka dēls. Pats šoferis — Elmārs Upenieks — nesen bija iecelts cita Satiksmes ministrijas uzņēmuma «Latvijas autoceļu uzturētājs» padomē, taču no tās aizgāja pēc mediju kritikas par Šlesera tendenci ministrijas uzņēmumos iecelt savējos.