Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēji bažījas par alus un vīna reklāmu pilnīgu aizliegumu

Finanšu ministrija atbalsta alus un vīna reklāmas ierobežojumu noteikšanu — šos alkoholiskos dzērienus reklamēt tikai naktī —, un tas rada bažas uzņēmējos, pirmdien raksta «Dienas Bizness».

Alus un dzērienu iepakojumu savienības (ADIS) un lielākā alus ražotāja a/s «Aldaris» valdes priekšsēdētāja Ināra Šure norāda, ka šādi ierobežojumi alus un vīna reklāmu «iedzītu pagrīdē» un tā pārietu uz starptautiskajiem medijiem, interneta lapām. Turklāt starptautiskajiem zīmoliem tad būtu vairāk priekšrocību nekā vietējiem.

«Tādējādi ne tikai samazināsies ieņēmumi valsts budžetā no uzņēmējdarbības, kas saistīta ar reklāmas izstrādi un izvietošanu, bet arī tiks radīti nevienlīdzīgi konkurences noteikumi mediju starpā. Turklāt nav iespējams ierobežot reklāmu interneta vidē, kā arī tās pieejamību ar satelīttelevīzijas starpniecību,» teic Šure.

Viņa arī uzsver: jāņem vērā fakts, ka stipro alkoholisko dzērienu reklāmas aizliegums televīzijā nav ietekmējis to patēriņu, bet vieglo alkoholisko dzērienu reklāmas aizlieguma gadījumā pastāv risks, ka stiprā alkohola patēriņš var tikai pieaugt.

Arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas izpilddirektors Didzis Šmits ir neizpratnē, ka tagad, kad jādomā par Latvijas ekonomikas izdzīvošanu, Finanšu ministrija varētu nākt klajā ar tik pretrunīgu priekšlikumu. «Nedrīkst aizmirst, ka  jautājumā par alus un vīna reklāmas aizliegumu medijos ir iesaistītas vismaz trīs uzņēmējdarbības nozares — dzērienu ražotāji, mediji un reklāmu veidotāji,» viņš skaidro.

Šmits arī klāsta, ka alus ražošanas nozarē pērn bija vērojams kritums aptuveni par 3,5% un šogad tas būšot vismaz divreiz lielāks. «Vai tiešām kādam šķiet, ka tas ir par maz? Turklāt jau tagad ierobežoto līdzekļu dēļ reklāmas apjomi medijos ir samazinājušies, un šī tendence arvien turpinās. Tādēļ no visas sirds ceru, ka Finanšu ministrija ir kļūdījusies un savu nostāju mainīs par labu uzņēmējdarbības izdzīvošanai Latvijā,» viņš saka.