Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naudas trūkuma dēļ policisti spiesti paši pārvadāt līķus

Nepietiekamo finanšu līdzekļu dēļ policisti ir spiesti pašu spēkiem pārvadāt cilvēku mirstīgās atliekas, un tas, pēc Neatkarīgās policistu arodbiedrības domām, nav pieļaujams, informē arodbiedrība.

Šogad 21. janvārī Kauguros uz balkona kādā dzīvoklī tika atrasts 66 gadus vecas sievietes līķis, kas jau bija sadalīšanās stadijā. Tā kā līdzekļu trūkuma dēļ netika noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas mirušos nogādā uz tiesu medicīnisko ekspertīzi, šis pienākums — līķa nogādāšana uz tiesu medicīnisko ekspertīzi — bija jāveic policijas darbiniekiem, kuri nav speciāli apmācīti šādu darbības veikšanai. Policijas darbinieki nav arī apgādāti ar speciālu inventāru un transportlīdzekļiem.

Arodbiedrība uzskata, ka līdzekļu taupīšana nedrīkst kavēt policijas darbu un nedrīkst arī pakļaut policistus briesmām, jo tiek pārkāptas darba aizsardzības prasības, kas saistītas gan ar smagumu celšanu un pārvietošanu, gan ar iespēju inficēties no cilvēka mirstīgām atliekām, kura nāves iemesli nav noskaidroti. Arī transporta līdzekļu izmantošana, kas nav speciāli paredzēts līķa transportēšanai, nav pieļaujama.

Pēc arodbiedrības domām, Valsts policijas atbildīgajām amatpersonām būtu jāveic pasākumi, lai nepieļautu kaut ko līdzīgu arī citās Valsts policijas iestādēs.