Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB pazudušās naudas lietā apsūdzības groza uz smagākām

Turpinot izskatīt krimināllietu par naudas pazušanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), prokurore Velta Zaļūksne šodien nolēma grozīt apsūdzības abiem tiesājamiem — bijušiem biroja Slepenības režīma nodrošināšanas nodaļas darbiniekiem Indrai Veipai un Jānim Imšam.

Papildu apsūdzības gan nodaļas vadītājai Veipai, gan galvenajam speciālistam Imšam saistītas ar bijušā «Rudens aptieku» tīkla īpašnieka Vladimira Labazņikova lietu.

Kā skaidroja prokurore Zaļūksne, saskaņā ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas spriedumu Labazņikova lietā izņemto naudu — 45 000 latu — vajadzēja konfiscēt jeb ieskaitīt Valsts kasē. Imša to nav izdarījis, savukārt Veipa nav kontrolējusi sava padotā rīcību.

Papildus apsūdzībai par naudas piesavināšanos prokuratūra Imšam tagad inkriminē jaunu noziedzīgu nodarījumu — tiesas sprieduma nepildīšanu.

Par šādu nodarījumu Krimināllikuma (KL) 296. pantā paredzēts naudassods līdz 60 minimālajām mēnešalgām, kas patlaban būtu 10 800 latu.

Savukārt Veipai jau uzrādītā apsūdzība pēc KL 319. panta 2. daļas — par valsts amatpersonas bezdarbību — šodien tika papildināta ar jaunu epizodi. Prokuratūra tagad viņai inkriminē arī sprieduma izpildes nekontrolēšanu.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa šodien plāno nopratināt Veipu. Imšu tiesa nopratināja jau pagājušajā nedēļā.

Imša savu vainu atzīst gan sākotnējās, gan šodien celtajās apsūdzībās, savukārt Veipa visus viņai inkriminētos noziegumus noliedz.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļa krimināllietu par naudas pazušanu no KNAB tiesai nodeva 2008. gada 26. septembrī.

Apsūdzība gan Imšam, gan Veipai toreiz tika uzrādīta par arestētās naudas piesavināšanos, kas tikusi atzīta par lietiskajiem pierādījumiem. Abu apsūdzēto darbības prokuratūra kvalificēja pēc KL 179. panta 3. daļas. Veipa tika apsūdzēta arī pēc KL 319. panta 2. daļas par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas.

KL 179. panta 3. daļā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, savukārt par KL 319. panta 2. daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām (18 000 latiem), atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Saskaņā ar sākotnējo apsūdzību Imša laika posmā no 2004. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 15. aprīlim no kriminālprocesos izņemtās un arī arestētās naudas kopumā piesavinājies 82 908 latus, 24 500 eiro (17 219 latus) un 7800 ASV dolārus (3720 latus).

Veipa, savukārt, apsūdzēta par 14 270 latu, 19 487 ASV dolāru (9295 latu) un 13 995 eiro (9836 latu) piesavināšanos laika periodā no 2007. gada 20. novembra līdz 2008. gada 15. aprīlim.

Abiem apsūdzētajiem kā drošības līdzekļi tagad piemēroti nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūra LETA uzzināja prokuratūras Preses centrā.

Kā ziņots, pērn pavasarī klajā nāca informācija, ka no KNAB pazuduši aptuveni 135 500 lati. Šī summa pazudusi 11 lietās, no kurām lielākā daļa jau izskatīta.

Saņemot kritiku par nepietiekamu savu padoto kontroli, lielā mērā saistībā ar šo lietu amatu zaudēja KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs. Jauns biroja vadītājs joprojām nav atrasts.