Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnieši ar cerībām raugās uz jauno Vērša gadu

Ķīnieši pirmdien svin Jauno gadu un cer, ka Vērša gads būs veiksmīgāks par nelaimju pilno 2008.gadu.

Žurkas gads Ķīnai nav bijis veiksmīgākais, neraugoties uz lielajām cerībām, kas bija saistītas ar Pekinas olimpiskajām spēlēm. Vētras iztraucēja pagājušā Jaunā gada svinības, tibetiešu nemieri piesaistīja visas pasaules uzmanību, saindēts piens izraisīja masu saslimšanas un sešu bērnu nāvi, bet ekonomikas izaugsmes palēnināšanās vēstīja par drīzu bezdarba pieaugumu.

2008.gada 12.maijā Sičuaņas provincē postoša zemestrīce atņēma dzīvību vairāk nekā 80 tūkstošiem cilvēku, taču izdzīvojušie nezaudē drosmi.

«Mēs esam uzcēluši jaunu māju. Tā nav nemaz tik slikta,» saka Liu Šaojuņa, kuras krustdēls gāja bojā, kad sabruka viņa skolas kopmītnes Sičuaņas ziemeļaustrumos. «Ir mazliet vēsi, bet ko lai dara?"

Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja Cjanas ciemu, kas atrodas netālu no Beičuaņas pilsētas, kuras lielāko daļu apraka zemestrīces izraisītie nogruvumi.

Tomēr lielākais ķīniešu satraukuma pamats ir ekonomika. Nekustamā īpašuma tirgus kritums un eksporta samazināšanās ir izraisījusi rūpnīcu slēgšanu un uzņēmējdarbības apsīkumu. Daudzi strādnieki no reģioniem, kuru naudas pārvedumi balsta lauku ekonomiku, uz svētkiem atgriezušies mājās, taču, kad februārī tie atkal ieradīsies pilsētās, viņiem draud nopietnas grūtības atrast darbu.

Pirmdien laikrakstā» Beijing Times» gan tiek ziņots, ka bezdarbnieki drīkstēs nodarboties ar mazumtirdzniecību Pekinas Zemes templī, nemaksājot par to nodevu.

Pirms svētkiem apmeklējot Džinganšaņu, nabadzīgu ciematu, ko gandrīz nav skārusi ķīniešu dzīšanās pēc labklājības ekonomikas reformas pēdējās trīs desmitgadēs, Ķīnas prezidents Hu Dziņtao solīja «vienlīdzīgāku attīstību visā sabiedrībā».

Nacionālajā televīzijā varēja vērot, kā smaidīgais prezidents savas vizītes laikā Džinganšaņā, kur Mao Dzeduns divdesmito gadu nogalē pārgrupēja komunistu spēkus, pirms uzsāka savu «Lielo gājienu», skūpsta mazuļa vaigu, apmeklē vietējo tirgu un dzied kopā ar pilsētiņas iedzīvotājiem.

Liekot atcerēties ziemas vētru izsauktos elektrības padeves pārtraukumus, kas Ķīnā izraisīja jukas pagājušajā ziemā, Hu apmeklēja arī elektrostaciju un atzina stabilas elektrības padeves nepieciešamību.

Vērsis ir viens no 12 dzīvniekiem ķīniešu kalendārā, un tas simbolizē pacietību, smagu darbu, izturību un uzticību.