Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazās slimnīcas netiks likvidētas

Saistībā ar lēmumu no 2009. gada 1. aprīļa neapmaksāt slimnīcas stacionāros pakalpojumus 13 mazajos lauku veselības aprūpes centros un slimnīcās (Aucē, Aknīstē, Ādažos, Dagdā, Ērgļos, Kārsavā, Olainē, Saulkrastos, Slokā, Varakļānos, Viesītē, Viļānos, Viļakā) Veselības ministrija norāda, ka ārstnieciskā aprūpe šajās iestādēs turpināsies. Iedzīvotāji arī pēc 1. aprīļa varēs saņemt gan ambulatoros izmeklējumus, gan ārstu konsultācijas un aprūpi, jo no veselības budžeta līdzekļiem netiks apmaksāta tikai diennakts slimnīcas tipa ārstniecība.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja Veselības ministrijā, mazo slimnīcu pārprofilēšanai par veselības aprūpes centriem ieguldīti ievērojami līdzekļi jau kopš 2004. gada, kad tika pieņemts lēmums par visu Latvijas slimnīcu tālākās attīstības iespējām. Šim mērķim speciāli tika novirzīti Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi un valsts budžeta finansējums. Līdzekļu saņemšanai iestādes gatavoja projektus iestādes tālākai attīstībai kā ambulatorai iestādei. Par šiem līdzekļiem tika renovētas telpas ģimenes ārstu praksēm un dienas stacionāru darbībai, nomainītas ventilācijas iekārtas, tehniskās komunikācijas un cits aprīkojums, lai iestādes varētu sniegt atbilstošu aprūpi tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Šo ieguldījumu mērķis bija saglabāt šajās vietās aprīkotus un mājīgus veselības aprūpes centrus, kuros iedzīvotājiem saņemt vajadzīgos izmeklējumus, kur pieņem ģimenes ārsti, speciālisti un strādā dienas stacionārs.

Visas šīs slimnīcas ir pašvaldību īpašums, un Veselības ministrija nākamajā nedēļā uzaicinājusi uz tikšanos šo iestāžu vadību, lai pārrunātu tālākās attīstības iespējas kā veselības aprūpes centriem. Papildu finansējuma avots varētu būt arī šo iestāžu aktīvāka iesaistīšanās mājas aprūpes dienesta darbībā un turpmāk pieejamie līdzekļi no Eiropas Savienības struktūrfondiem tieši veselības aprūpes centru attīstībai reģionos.

Eiropas struktūrfondu un valsts budžeta līdzfinansējuma līdzekļu ieguldījumi mazo slimnīcu pārprofilēšanai 2004.–2006. gadā:

Olaines veselības centrā 80 tūkstoši latu, Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrā 75 tūkstoši latu; Kārsavas slimnīcā 206 tūkstoši latu; Viesītes veselības un sociālās aprūpes centrā 75 tūkstoši latu; Ērgļu slimnīcā 75 tūkstoši latu.

No veselības aprūpes rezerves fonda līdzekļiem ambulatoro pakalpojumu attīstībai šajās iestādes 2007. gadā ieguldīti: Ādažu slimnīcā 63 tūkstoši latu; Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrā 63 tūkstoši latu; Auces slimnīcā 64 tūkstoši latu; Kārsavas slimnīcā 63 tūkstoši latu; Varakļānu slimnīcā 10  tūkstoši latu; Viļānu slimnīcā 63 tūkstoši latu.