Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība skatīs jautājumu par valsts pārvaldes funkciju auditu

Ministru kabineta sēdē otrdien izskatīs jautājumu ar valsts pārvaldes funkciju auditu veikšanu. Valsts kanceleja izstrādājusi instrukciju «Valsts pārvaldes funkciju audita plānošanas un veikšanas kārtība», kas noteiks funkciju audita plānošanu un veikšanu, iesaistītas institūcijas, to pienākumus un atbildību, kā arī audita ieteikumu ieviešanu, portāls «Apollo» uzzināja valdībā.

Valsts pārvaldes funkciju audita mērķis ir nodrošināt, lai lēmumi par valsts pārvaldes iestāžu un to izdevumu samazināšanu būtu pamatoti, ļaujot izvairīties no mehāniskas un procentuālas izdevumu samazināšanas. Audita uzdevumi būs izvērtēt institūcijām noteikto funkciju veikšanas lietderību, šo funkciju racionalitāti un efektivitāti, tāpat novērst funkciju pārklāšanos un dublēšanos un optimizēt valsts pārvaldes iestāžu struktūru un nodarbināto skaitu, palielinot produktivitāti.

Funkciju audita sagatavošanu un uzraudzību nodrošinās Funkciju audita komisija, kurā darbosies Valsts kancelejas direktors, Finanšu, Tieslietu, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretārs, Ministru prezidenta pārstāvis, nevalstisko organizāciju pārstāvis, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts prezidenta Stratēģijas analīzes komisijas pārstāvji.

Pirmais komisijas uzdevums būs izstrādāt funkciju audita plānu vienam gadam, kurā jānosaka auditu apjoms un priekšmeti, veikšanas laiki, auditam pakļautās iestādes. Funkciju auditu plānu apstiprina Ministru kabinets.

Valsts kancelejas viena no funkcijām ir nodrošināt valsts pārvaldes (arī valsts civildienesta) attīstības politikas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās ieviešanu.