Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rimi» un «Supernetto» netirgos Lietuvas pienu

Lielveikalu tīkli «Rimi», «Supernetto», «Elvi» un «Nelda» neplāno sākt Lietuvas piena importu, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumos.

SIA «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa uzsvēra, ka «Rimi Latvia» dod priekšroku sadarbībai ar vietējiem ražotājiem, tāpēc «Rimi» un «Supernetto» veikalos tiek tirgots tikai Latvijā ražots piens, un šo kārtību uzņēmums negrasās mainīt.

«Protams, mēs vienlaikus rūpīgi sekojam līdzi tirgū notiekošajam, lai spētu piedāvāt pircējiem konkurētspējīgu cenu, un noteiktās situācijās varam izvērtēt arī importa iespējas,» atzīmēja Eniņa.

Patlaban «Rimi» un «Supernetto» veikalos ir pazeminātas cenas vairākiem AS «Rīgas piena kombināts» ražotajiem produktiem, arī pienam. «Esam saņēmuši informāciju arī no vairākiem citiem piena piegādātājiem, ka viņi šobrīd apsver iespēju pazemināt cenu savai produkcijai,» pastāstīja «Rimi Latvia» pārstāve.

SIA «Elvi grupa» sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Grigāne sacīja: «Plānojot piena produktu sortimentu, veikalu tīkls «Elvi» diezgan stingri pieturas pie saviem pircējiem dotā solījuma — piedāvāt Latvijas produktus. Veikalos «Elvi» ir nopērkams tikai Latvijā ražots piens, arī citu piena produktu sortimentā Latvijas produkcijas īpatsvars sasniedz ap 70%.»

Latvijas ražotāji patlaban intensīvi samazina piena produkcijas cenas, līdz ar to kopīgi ar ražotājiem un piegādātājiem «Elvi» plāno nozīmīgu cenu pazeminājumu Latvijā ražotai piena produkcijai.

«Esam novērojuši, ka veikalu «Elvi» apmeklētāji piena produkciju pērk labprāt. Pircēji skatās uz izdevīgu cenu piedāvājumu, taču piena produktu klāstā ļoti lielu nozīmi cilvēki piešķir arī kvalitātei. Tāpat pircējs tomēr priekšroku dod arī pašmāju ražotāja produkcijai. Katrā reģionā vislabprātāk pircējs izvēlas tieši sava reģiona ražotāja produkciju, kas nozīmē to, ka arī piena produktu izvēlē latvieši ir patrioti,» stāstīja Grigāne.

SIA «Nelda» komercdirektora vietniece Irēna Ozola norādīja, ka salīdzinoši izdevīgāki cenu noteikumi kalpoja par iemeslu Lietuvas piena produktu ieplūšanai Latvijas tirgū pagājušajā gadā.

«Lai šogad pircēji varētu iegādāties vietējo ražotāju produkciju par izdevīgākām cenām, nekā tas bija pagājušajā gadā, mēs veicām pārrunas ar vairākiem Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem un panācām vienošanās par izdevīgāku piena produktu iepirkuma cenu. Veiksmīgu pārrunu dēļ jau pirms vairākām nedēļām mēs radām iespēju samazināt cenas Latvijas piena produktiem «Neldas» veikalos,» skaidroja Ozola.

«Iki» veikalu tīklu īpašnieces SIA «Palink» Mārketinga daļas vadītāja Indra Svikle aģentūrai LETA stāstīja, ka «Iki» veikalos netiek plānots palielināt no Lietuvas ievesto piena produktu īpatsvaru, jo pēdējās tendences liecina, ka arī Latvijas ražotāji samazina piena produktu cenas.

«Jaunākie pārdošanas dati liecina, ka klienti arvien biežāk izvēlas to pienu, kas tiek piedāvāts kā akcijas prece, tas ir, vislētāko pienu,» akcentēja Svikle.

Jau ziņots, ka tirdzniecības tīkls SIA «Maxima Latvija» patlaban apsver iespēju paplašināt svaigā piena importu no Lietuvas, ko, iespējams, varētu tirgot pat līdz 20–25% lētāk salīdzinājumā ar Latvijā ražotajiem piena produktiem.

Krīzes apstākļos uzņēmumā novērots, ka pircēji, izvēloties produktu, aizvien lielāku uzmanību pievērš cenai. Sarūkot ienākumiem, cilvēki izvēlas preces par zemāku cenu.

«Mūsu aplēses rāda, ka Lietuvas pienu, iespējams, varētu tirgot lētāk pat līdz 20–25%. Tad pircēja rokās būtu izvēle — pirkt lētāku importa vai dārgāku vietējo pienu. Bet, pirms pieņemt šādu lēmumu par importu, uzrunājām Latvijas piensaimniekus, vai viņi nevarētu samazināt cenas saviem produktiem. Pašlaik saņemti pirmie signāli, ka šāda pozitīva attīstība varētu būt, un, ja Latvijas piensaimnieki cenas samazinās, attiecīgie produkti arī mūsu veikalos kļūs lētāki,» solīja «Maxima» preses sekretārs Ivars Andiņš.