Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: valdībai nav izteikta neuzticība

Valsts prezidents Valdis Zatlers pirmdien pēc tikšanās ar visu Saeimā pārstāvēto politisko spēku pārstāvjiem atklāja, ka sarunas bijušas lietderīgas un partiju viedokļi būtiski neatšķiras. Prezidents arī atzīmēja, ka pašreizējai valdībai neuzticība nav izteikta.

«Šī valdība nav atkāpusies, tai nav izteikta neuzticība, tai Saeimā pieder vairākuma atbalsts,» norādīja Valsts prezidents, kliedējot runas par iespējamo premjera Ivara Godmaņa demisiju. Tomēr, jautāts sniegt personīgo viedokli, vai uzticas Godmanim, Zatlers atbildēja, ka «par uzticību premjeram lemj Saeima».

Zatlers žurnālistiem sacīja, ka partiju pārstāvjiem ir līdzīgs viedoklis visos aktuālajos jautājumos (par Satversmes grozījumiem, izmaiņām vēlēšanu sistēmā, par starptautiskā aizdevuma uzraudzības padomi). Tomēr strīdi starp partijām sākoties, kad tiek diskutēts par visu šo nosacījumu realizēšanu.

Prezidents arī apstiprināja, ka premjers tuvākajā laikā runās ar visām partijām par iespējamo valdības paplašināšanu.

Arī iekšlietu ministrs un Tautas partijas vadītājs Mareks Segliņš pēc sarunām pauda gandarījumu par to lietderību.  Vienlaikus Segliņš gan norādīja, ka «šodien nekādi robežstabi netika iedzīti».

No partijām šodien neesot izskanējuši nekādi kategoriski uzstādījumi vai ultimāti. Arī Segliņš apstiprināja, ka Godmanis runās ar partijām, kā izveidot plašāku valdību.

Savukārt satiksmes ministrs Ainārs Šlesers norādīja, ka Valsts prezidents no partijām sagaida aktīvu darbu. Ministrs norādīja, ka opozīcijas un pozīcijas partijām jāstrādā kopīgi. Viņš nenoliedza iespēju, ka starp partijām varētu tik slēgti kādi sadarbības līgumi, tomēr «tas nenozīmē, ka visas opozīcijas partijas būs pozīcijā».