Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlerei atvēlēts piektās sērijas <i>bembis</i>

«Ir neracionāli ieguldīt 15 gadus vecās mašīnās. Vienmēr ir jāsamēro līdzekļi, un šajā gadījumā tas varētu būt optimāls risinājums,» vērtējot [s:21339], pērn vasarā nomainot 12–15 gadus veco autoparku pret piecām jaunām «BMW 520», norāda valsts kontroliere Inguna Sudraba.

2008. gada jūlijā uz prezidenta kancelejas izsludināto iepirkuma konkursu par jaunu transporta līdzekļu piegādi atsaucās trīs firmas.

Kā «Neatkarīgajai» pastāstīja Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Ēriks Ozols, iepirkums bija nepieciešams tāpēc, ka iepriekšējās mašīnas bijušas ļoti vecas ar nobraukumu no 400 000 līdz 500 000 kilometru. «Auto regulāri plīsa, pusgadā katrai mašīnai bija vajadzīgi vairāki remonti, un tas vidēji izmaksāja līdz 2000 latu,» norāda Ē. Ozols. Pēc viņa teiktā, konkursā no iesniegtajiem piedāvājumiem lētākais — 101 000 latu — bijis «BM Auto», kas nodrošina BMW tirdzniecību Latvijā. Turklāt prezidenta kancelejai bija iespēja nodot vecās nolietotās mašīnas, kuru kopējā vērtība norakstīšanas brīdī bija 11 000 latu, un šī summa kalpoja par iemaksas daļu.

Tā kā par prezidenta un viņa ģimenes locekļu drošību ir atbildīgas Aizsardzības ministrijas (AM) struktūrvienības, viens auto nodots AM uzskaitē. Pēc «Neatkarīgās» rīcībā esošās informācijas, ar šo mašīnu pārvietojas nevis drošībnieki, bet gan Lilita Zatlere. Valsts prezidents tiek pārvadāts ar sudrabotu «Mercedes-Benz». Pārējos četrus prezidenta kancelejas pārziņā esošos bembjus izmanto tās darbinieki. Viens auto paredzēts kancelejas vadītājam Edgaram Rinkēvičam, pārējie trīs — padomniekiem, protokola pārstāvjiem, preses centra darbiniekiem.

Lai arī kopumā valsts kontroliere neiebilst pret šo mašīnu iegādi, viņa uzskata, ka daudz efektīvāks līdzekļu izlietojums būtu, ja auto tiktu nomāti, nevis pirkti.