Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Satversmes tiesā atkal apstrīd administratīvi teritoriālo reformu

Otrdien 39 iedzīvotāji no 18 Latvijas pašvaldībām Satversmes tiesā (ST) iesnieguši konstitucionālās sūdzības, lūdzot izvērtēt jaunā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma atbilstību augstāka juridiska spēka tiesību normām, portālu «Apollo» informēja advokātu biroja «Liepa, Skopiņa/ BORENIUS» pārstāvis Matīss Šķiņķis.

Administratīvi teritoriālās reformas mērķis ir pašvaldību iedzīvotāju sociālo un ekonomisko apstākļu uzlabošana un tādu pašvaldību izveidošana, kas sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus. Pašvaldību iedzīvotāji uzskata, ka šāda mērķa sasniegšana nav iespējama, ja pirms novadu veidošanas netiek uzklausīts iedzīvotāju viedoklis un redzējums attiecībā uz katra konkrētā novada izveidi. No administratīvo teritoriju izveides un to robežām ir atkarīga iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu kvalitāte, un lēmumam par attiecīgo administratīvo teritoriju robežām vai to izmaiņām ir tālejoša ietekme uz iedzīvotāju sadzīves apstākļiem, norāda sūdzības iesniedzēji.

Iedzīvotāji uzsver, ka apstrīdētā likuma pieņemšanas gaitā vietējo pašvaldību iedzīvotāji nav tikuši uzklausīti un to viedoklis nav ņemts vērā, lai gan šāds likumdevēja pienākums izriet no Eiropas Vietējo pašvaldību hartas un Latvijas Republikas Satversmes.

Ņemot vērā gaidāmās pašvaldību vēlēšanas, pieteikuma iesniedzēji arī lūguši Satversmes tiesu noteikt pagaidu noregulējumu. Pašvaldību iedzīvotāji lūdz apturēt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma daļu, ar kurām noteiktas attiecīgo novadu administratīvās teritorijas, darbību līdz sprieduma pasludināšanai konkrētajā lietā.

Konstitucionālās sūdzības iesnieguši iedzīvotāji no Baložu pilsētas, Codes pagasta, Glūdas pagasta, Ģibuļu pagasta, Inčukalna novada, Īslīces pagasta, Jersikas pagasta, Lapmežciema novada, Lībagu pagasta, Līvbērzes pagasta, Priekuļu pagasta, Strazdes pagasta, Tārgales pagasta, Vaidavas pagasta, Valgundes novada, Vecsaules pagasta, Salas pagasta, Olaines pagasta.

ST janvārī izbeigusi tiesvedību trijās no četrām lietām par administratīvi teritoriālo reformu