Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizturēti četri nepilngadīgi automašīnu laupītāji

Rīgas policija aizturējusi četrus nepilngadīgus automašīnu laupītājus, kuri, lietojot vardarbību, pēc īpaši izstrādāta plāna laupījuši BMW automašīnas, portālu «Apollo» informēja Rīgas policijas pārstāve Zane Bērziņa.

7. janvārī par laupīšanu, kurā cietušajam tika nodarīti miesas bojājumi, nolaupītas personīgās mantas, dokumenti un automašīna BMW, policija aizturēja divas nepilngadīgas 1991. un 1992. gadā dzimušas personas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kopš pagājušā gada sākuma kopā ar vēl divām personām, dzimušām 1992. un 1990. gadā, personu grupā tika veikti vēl seši mantiski noziedzīgi nodarījumi. Kopumā piecas automašīnu zādzības un divas laupīšanas, izmantojot analoģisku rīcības plānu.

Noziegumu veikšanas shēma bija rūpīgi izplānota. Izmantojot internetā ievietotos BMW markas automašīnu tirdzniecības sludinājumus, automašīnām neesot vecākām par 2005. gadu, aizdomās turētās personas sazinājās ar to īpašniekiem, norunājot tikšanos. Uzdodoties par potenciālajiem pircējiem un aizbildinoties ar vajadzību aizbraukt pēc naudas, cietušie tika ievilināti Rīgas rajona meža masīvos, kur tika veiktas laupīšanas, izmantojot šaujamieroci vai āmuru.

Pašlaik vienai no aizdomās turamajām personām, kura kopš 2008. gada marta bija izsludināta meklēšanā piecos kriminālprocesos, piemērots apcietinājums, pārējām trim — ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.