Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn robežu nelikumīgi šķērsojuši 109 trešo valstu pilsoņi

Pagājušajā gadā par mēģinājumiem nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu Valsts robežsardzes amatpersonas aizturējušas 109 trešo valstu pilsoņus, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzē.

No visiem aizturētajiem 53 ārzemnieki valsts robežu mēģinājuši šķērsot robežas šķērsošanas vietās, izmantojot viltotus ceļošanas dokumentus: pases, personas apliecības un viltotas Šengenas valstu vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Bet 56 ārzemnieki mēģinājuši robežu šķērsot, izvairoties no robežkontroles, 40 gadījumos ārvalstnieki mēģinājuši šķērsot tā saukto «zaļo robežu». Pārējie robežpārkāpēji aizturēti lidostās, ostās, kā arī uz autoceļiem.

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2007. gadu, palielinājies aizturēto skaits, kuri Latvijā mēģinājuši iekļūt caur «zaļo robežu». Turklāt, Latvijai pievienojoties Šengenas zonai, parādījies jauns nelikumīgs robežas šķērsošanas veids — viltotu Šengenas zonas valstu uzturēšanās atļauju un vīzu izmantošana.

2008. gadā ir mainījusies arī nelikumīgo robežas šķērsotāju valstiskā piederība. 2007. gadā lielākā robežpārkāpēju daļa bija NVS pilsoņi, bet 2008. gadā tie ir Ķīnas Tautas Republikas, Sīrijas, Afganistānas, Turcijas, Kolumbijas un citu eksotisko valstu pavalstnieki.