Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lauksaimnieku akcija noslēdzas ar traktoru braucienu līdz Rīgai

Otrdien visā valstī lauksaimnieki rīkoja miermīlīgu akciju, kuras laikā vairāk nekā 20 vietās bija sabraukuši simtiem lauksaimniecības transportlīdzekļu. Pēc stundu garām protestētāju uzrunām tehnika sāka virzīties uz galvaspilsētu, tādējādi noslēdzot akciju. Pēc nedēļas lauksaimnieki sola ar traktoriem iebraukt Rīgā, ja Ministru prezidents Ivars Godmanis un zemkopības ministrs Mārtiņš Roze neatradīs risinājumu samilzušajām lauksaimnieku problēmām.

Rīgas rajonā, uz Veclaicenes šosejas, netālu no kafejnīcas «Sēnīte», uz Latvijas lauksaimnieku kopīgo protesta akciju pirms pulksten 10 bija sabraukuši jau aptuveni 30 traktori. Vēlāk traktoru skaits pārsniedza 50 vienības. Lauksaimnieki tehniku novietojuši moteļa «Sorbas» stāvlaukumā, novēroja portāls «Apollo».

Pēc pulksten 10 akcijas rīkotāji improvizētā sanāksmē uzskaitīja prasības, kuras valdībai nekavējoties jāizpilda, citādi lauku saimniecībām draud maisveida bankroti. Lauksaimnieki vairākkārt atkārtoja, ka, neizpildot minimālos nosacījumus, nākamajā nedēļā zemnieki brauks uz Rīgu, bloķējot satiksmi.

Jau īsi pēc pulksten 11 tehnika devās uz Rīgu. Portāls «Apollo» novēroja, ka otrdienas rītā Vidzemes šosejas malā dežurēja vairākas Ceļu policijas auto ekipāžas, taču lauksaimnieku braucienu līdz Rīgai tās nepavadīja.

Akcija noslēgusies bez būtiskiem starpgadījumiem.

Jau vēstīts, ka lauksaimnieki izvirzījuši valdībai kopīgas prasības un otrdien vairāk nekā 20 vietās visā Latvijā piedalīsies kopīgā protesta akcijā uz Latvijas ceļiem.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome aicināja lauksaimniekus piedalīties akcijā uz ceļiem ar lauksaimniecības tehniku vai arī ar savām automašīnām. Akcija norisinājās vairāk nekā 20 vietās visā valstī no pulksten 11 līdz 13. No pulksten 12 līdz 12.05 akcijas dalībnieki vienlaikus deva skaņas signālu.