Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvideiropā turpina plosīties stipra vētra

Eiropas dienvidos turpina plosīties spēcīga vētra, meteorologiem brīdinot par stipra vēja draudiem un daudzviet gaidāmiem plūdiem.

Atstājot aiz sevis plašu postažu Francijā un Spānijā, tagad vētra virzās pāri Vidusjūrai uz Itāliju.

Vētra Dienvideiropā jau prasījusi 26 cilvēku dzīvības un Francijā vien, graujot mājas, lauksaimniecības un infrastruktūru, nodarījusi simtiem miljonu eiro lielus zaudējumus. Simtiem tūkstošu mājsaimniecību reģionā palikušas bez elektrības padeves.

Francijas premjerministrs sasaucis krīzes tikšanos, lai lemtu par postījumu likvidēšanu. Lauksaimniecības ministrija iedalījusi piecus miljonus eiro sagāzto koku izvākšanai no mežiem un bojātās infrastruktūras labošanai.

Francijas dienvidrietumu reģionu vietējās amatpersonas izsludinājušas plūdu trauksmi.

Vētra, vēja brāzmām sasniedzot 50 metrus sekundē, visspēcīgāk nedēļas nogalē plosīja Francijas dienvidrietumu un Spānijas ziemeļaustrumu daļu, noraujot māju jumtus, sagāžot elektrības līnijas un kokus, kas savukārt bloķējuši autoceļus un dzelzceļa līnijas.

Francijas Atlantijas okeāna piekrastes Landi departamenta Aržizanas ciemata mērs Pjērs Darmans pavēstīja, ka «šeit nekas vairs nav palicis stāvam».

Francijas dzelzceļa operatora SNFC vadītājs Gijoms Pepī vētras skarto reģionu raksturoja kā kara zonu. Pepī prognozēja, ka dzelzceļa satiksmes atjaunošanai normālā līmenī vajadzēs aptuveni divas nedēļas.

Francijas iekšlietu ministre Mišele Alio-Marī pavēstīja, ka valdība tuvākajā laikā vētras pasludinās par dabas katastrofu, kas ļaus nopostīto mājokļu īpašniekiem pieprasīt kompensācijas no apdrošinātājiem.

Gan Francija, gan Spānija uz vētras skartajiem reģioniem nosūtījusi simtiem karavīru, lai tie palīdzētu tūkstošiem strādnieku un tehniķu orkāna seku novēršanā.

Vētra reģionā pārrāvusi elektrības padevi 1,7 miljoniem mājsaimniecību. Līdz pirmdienas vakaram bez elektrības bija vēl aptuveni 427 000 māju.

Bez sakariem palikuši arī aptuveni 410 000 mobilo telefonu lietotāju, jo elektrības trūkuma dēļ nedarbojas operatoru SFR un «Bouygues Telecom» sakaru torņi.

Francijā vētrā gājuši bojā deviņi cilvēki, no kuriem četri nomira pēc saindēšanās ar tvana gāzi no elektrības ģeneratoriem. Landi departamentā divi autovadītāji sestdien gāja bojā no krītošiem kokiem, bet kādu pensionāru pie viņa mājām nāvējoši ievainoja lidojošas atlūzas. Kāda 73 gadus veca sieviete gājusi bojā Žirondes departamentā, jo elektrības padeves pārrāvuma dēļ pārstājis darboties viņas mākslīgās elpināšanas aparāts.

14 vētras upuri bija Spānijā, ieskaitot četrus bērnus, kas gāja bojā, vētrai noraujot sporta zāles jumtu.

Vēl trīs cilvēki gājuši bojā Itālijā divos atsevišķos incidentos Neapolē.