Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas bankām pērn ievērojami samazinājusies pelnītspēja

Saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FTKT) datiem par banku darbību pagājušajā gadā Latvijas bankām pērn ievērojami samazinājusies pelnītspēja, kas bijusi par 79% jeb 294 miljoniem latu mazāka nekā iepriekšējā gadā.

Tomēr Latvijas bankas pagājušo gadu noslēgušas ar peļņu, nopelnot 78 miljonus latu.

Piesaistīto noguldījumu apjoms decembrī Latvijas bankās palielinājās par 0,5% jeb par 46 miljoniem latu. Iepriekšējo piecu gadu laikā noguldījumu apmērs Latvijas bankās auga ik gadu vidēji par 21–37%, bet kopš 2008. gada rudens vērojama tendence noguldījumu kopējam apmēram samazināties.

2008. gada pirmajos astoņos mēnešos bija vērojams neliels noguldījumu apmēra pieaugums, bet septembrī un oktobrī noguldījumi samazinājās, savukārt novembrī un decembrī noguldījumu apmērs bankās atkal nedaudz palielinājās, tādējādi kopējam noguldījumu atlikumam banku sektorā 2008. gada beigās sasniedzot 9,8 miljardus latu jeb par 4% mazāk nekā 2007. gada beigās.

Piesaistīto noguldījumu apjoms pagājušā gada decembrī Latvijas bankās palielinājies par 0,5% jeb par 46 miljoniem latu. FTKT norāda, ka iepriekšējo piecu gadu laikā noguldījumu apmērs Latvijas bankās auga ik gadu vidēji par 21–37%, bet kopš 2008. gada rudens vērojamas tendences noguldījumu kopējam apmēram samazināties.

Decembrī būtiski palielinājušies banku izveidotie uzkrājumi nedrošiem kredītiem (par 77% jeb 150 miljoniem latu), gada beigās sasniedzot 345 miljonus latu, tādējādi 2008. gada beigās banku nedrošajiem parādiem izveidoto uzkrājumu apmērs, salīdzinot ar 2007. gada beigām, audzis četrkārtīgi — par 314% jeb 262 miljoniem latu.

Atbilstoši komisijas prognozēm gada beigās banku kopējie uzkrājumi nedrošajiem kredītiem ir 2,1% no kredītportfeļa (novembrī tie bija 1,2%), tādējādi mēneša laikā banku veidotie uzkrājumi nedrošiem kredītiem auguši par 0,9 procentu punktiem. Kopumā kredītu ar maksājumu kavējumiem daļa kopējos kredītos pieaugusi no 6,8% 2007. gada beigās līdz 15% 2008. gada beigās.