Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apdraudēta 2009.gada Eiropas čempionāta ratiņbasketbolā norise Latvijā

Finansiālo problēmu dēļ ir apdraudēta 2009.gada Eiropas čempionāta ratiņbasketbolā C divīzijā norise Latvijā, informēja Latvijas Ratiņbasketbola sporta federācija (LRSF).

2008.gada jūnijā LRSF iesniedza Eiropas čempionāta izmaksu tāmi, kas kopsummā veidoja 170 333 latus. No šīs summas 47 628 lati ir Starptautiskās

Ratiņbasketbola federācijas (IWBF) Eiropas biroja līdzfinansējums, 23 000 latu ir divu pašvaldību - Cēsu un Rīgas pilsētas - līdzfinansējums, bet 96 135 lati - Latvijas valsts, Latvijas Paraolimpiskās komitejas un sponsoru atbalsts.

Latvijas Nacionālās sporta padomes 2008.gada 30.jūlija sēdē tika nolemts atbalstīt Eiropas čempionāta rīkošanu un piešķirt 40 000 latu. Arī Latvijas Paraolimpiskā komiteja solīja atbalstu Eiropas čempionāta rīkošanai 30 000 latu apmērā no 2009.gada budžeta.

Šobrīd ir zināms, ka ceturtdien Finanšu ministrijā tiks parakstīts dokuments par piešķirtām naudas summām sportam. Latvijas Paraolimpiskā komiteja 180 000 latu vietā saņems tikai 40 000 latu uz astoņām sporta federācijām un Latvijas Paraolimpiskās komitejas darbības nodrošināšanai.

Tāpat arī Latvijas valsts finansējums Eiropas čempionātam būs tikai 10 000 latu iepriekš solīto 40 000 latu vietā.

Ar šiem līdzekļiem Eiropas čempionātu ratiņbasketbolā noorganizēt nevar, ja vien Finanšu ministrija nemainīs savu lēmumu un piešķirs tādu naudas summu, kādu solīja, uzsver federācija. Ja tiek lauzts līgums par Eiropas čempionātu organizēšanu, tad soda sankcijas ir neizbēgamas.

«Ņemot vērā niecīgo finansējumu, kāds tiks piešķirts paraolimpiskajam sportam uz 2009.gadu, Latvijas ratiņbasketbola izlases dalība Eiropas čempionātā arī ir neiespējama. Mēs nevaram piedalīties čempionātā ar nesagatavotu komandu, jo naudas izlases spēlētāju sporta nometnēm nepietiks,» pastāstīja LRSF prezidente Daiga Dadzīte.

«Latvijas ratiņbasketbola izlase joprojām ir bez trenera, jo solītais finansējums trenera apmaksai arī tika liegts no Latvijas Basketbola savienības (LBS) puses,» piebilda Dadzīte.

LRSF ir gatava meklēt palīdzību un atbalstu starptautiskās organizācijās. Vēstules ar situācijas skaidrojumu tiks nosūtītas Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA), IWBF un Starptautiskajai Paraolimpiskai komitejai.

2009.gada Eiropas čempionātam ratiņbasketbolā C divīzijā jānotiek no 22.jūlija līdz 30.jūlijam Cēsīs. Čempionātā piedalīsies desmit valstu ratiņbasketbola izlases komandas - Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Ukraina, Somija, Īrija, Grieķija, Serbija, Horvātija un Armēnija.