Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas karavīrus tur aizdomās par ieroču kontrabandu no Irākas

Latvijas kontingenta karavīri tiek turēti aizdomās par ieroču kontrabandu no Irākas, kur dienēja starptautiskajā operācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Šo informāciju aģentūrai LETA netieši apliecināja arī aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP). Viņš sacīja, ka ieroču kontrabandas faktu konstatējusi Militārā policija, kad lidmašīna ar ieročiem atradusies lidostā. «Pirms dažiem gadiem ir bijuši mēģinājumi kontrabandas ceļā uz Latviju atvest gan ieročus, gan narkotikas,» teica ministrs, sīkāk šos faktus gan nepaskaidrojot.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) preses virsnieks Uldis Davidovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka kriminālprocess par faktu - aizdomās par ieroču kontrabandu - sākts 2006.gada jūlijā pēc Latvijas kontingenta atgriešanās no operācijas Irākā.

Šī procesa virzītāja ir Militārā policija, bet uzraudzību veic Muitas lietu prokuratūra. Tuvākajās dienās šis kriminālprocess tiks nodots Muitas lietu prokuratūrai lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa tālāko virzību.

Šajā sakarā Bruņotajos spēkos tika veikta dienesta izmeklēšana un tās materiāli pievienoti kriminālprocesa materiāliem, piebilda Davidovs.

NBS pārstāvis gan nevarēja pateikt, vai un cik personas tiek turētas aizdomās par ieroču kontrabandu un vai process prokuratūrai tiks nodots kriminālvajāšanas sākšanai pret kādu personu.

Iespējams, tieši šīs skaļās lietas dēļ amatu zaudēja nu jau bijušais Sauszemes spēku (SZS) komandieris pulkvedis Igors Rajevs, kurš tagad iecelts NBS Mācību vadības pavēlniecības komandiera amatā. To gan neviens aģentūrai LETA neapstiprināja.

Ne Bruņotajos spēkos, ne arī Veldre neatbildēja, vai Rajevam šajā kriminālprocesā ir piemērots kāds statuss.

Veldre, vaicāts par Rajeva atbrīvošanu no amata, tikai noteica: «Pērn jūnijā mūsu karavīriem Afganistānā bija ieroči, bet nebija munīcijas. Vai šī situācija ir normāla?» Veicot pārbaudes Sauszemes spēkos, atklājies, ka pārkāpumu ir gana daudz, tostarp virkne neparakstītu pavadzīmju. Veldre cer, ka jaunais Sauszemes spēku komandieris pulkvedis Dzintars Roga spēs tikt galā ar visai grūto uzdevumu - panākt kārtību šajā vienībā.