Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā atklās tēlnieka Jāņa Strupuļa darbu izstādi

Ceturtdien, 29. janvārī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Torņu zālē Rīgas pilī atklās tēlnieka Jāņa Strupuļa izstādi «Heraldika», kas būs skatāma līdz 5. aprīlim.

Izstādē, ko var uzskatīt par mākslinieka līdzšinējās darbības retrospekciju, būs aplūkojami ne vien viņa veidotie Latvijas pilsētu un pagastu ģerboņi, bet arī medaļmākslas darbi — veltījumi Latvijas mazpilsētām, Kurzemes–Zemgales hercogistei, Latvijas valsts lielais un mazais ģerbonis un citi. Bagāto kolekciju caurvij Jānim Strupulim raksturīgā jūtīgās līnijas un ritmiskuma izjūta. Vecākā šajā izstādē ir medaļa, kas 1983. gadā veidota par godu Valkai, jaunākie darbi tapuši pavisam nesen. Izstādē var gūt priekšstatu, kā gadu gaitā mainījies tēlnieka Jāņa Strupuļa pasaules redzējums un kā tas atainojas viņa mākslā.

Interese par heraldiku izrādījusies noturīga un būtiska. Mākslinieks, kurš 1991. gadā izstrādājis Latvijas Valsts ģerboņa plastisko atveidu un kopš 1992. gada veido arī Latvijas metālnaudas ģipša modeļus, un kura darbi atrodas 16 valstu 57 muzejos, norāda: «Heraldikā apvienojas mana interese par vēsturi, ģenealoģiju un simbolu — to visu vienotā stilā sakausē lakoniska un skaidra mākslas valoda. Tā var likties nesaprotama un  noslēpumaina, bet zinātājam ir skaidra, izsmeļoša un ietilpīga. Heraldika ir vienlaikus ir gan zinātne, gan praktiski lietojama kultūras nozare, un mani valdzina, ka tai ir mūžības elpa.»