Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koris «Latvija» atskaņos Rodiona Ščedrina Krievu liturģiju «Apzīmogotais eņģelis»

Valsts akadēmiskais koris «Latvija» Rīgas Domā 26. aprīlī sniegs Latvijas pirmatskaņojumu Rodiona Ščedrina Krievu liturģijai «Apzīmogotais eņģelis». 

Koncertā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris «Latvija» un kora solisti, Dita Krenberga (flautas solo), Rīgas Doma zēnu kora solisti. Diriģents un mākslinieciskais vadītājs būs Māris Sirmais.

Koncertā kā goda viesis klāt būs arī pats komponists Rodions Ščedrins kopā ar kundzi — pasaules baleta leģendu Maiju Pļisecku. R. Ščedrins pašlaik ir viens no pasaulē pazīstamākajiem krievu komponistiem un pamatoti tiek uzskatīts par vienu no Krievijas kultūras ikonām.

Koris «Latvija» ar R. Ščedrinu satikās 2008. gada nogalē, kad ar komponista operas «Apburtais ceļinieks» Skandināvijas pirmatskaņojumu debitēja slavenajā koncertzālē «Finlandia» Helsinkos. Ščedrins ļoti atzinīgi novērtēja kora «Latvija» skaisto vokālo skanējumu, profesionalitāti un augsto māksliniecisko līmeni.

Pēc komponista ierosinājuma tika nolemts 2009. gadā Latvijā pirmo reizi atskaņot «Apzīmogoto eņģeli». Šis opuss ir Krievu liturģija, kas rakstīta jauktajam korim un solistiem — flautai, soprānam, mecosoprānam, tenoram un divām zēnu balsīm. Vairāk nekā stundu garais skaņdarbs ir kā noslēdzošais vairāku darbu ciklā, kurus R. Ščedrins komponēja, atzīmējot kristietības tūkstošgadi Krievijā.

«Apzīmogotā eņģeļa» pasaules pirmatskaņojums notika Maskavā 1988. gadā. Ņemot vērā šo vēsturisko sasauci, par koncerta dienu ir izvēlēta pareizticīgo Lieldienu laika otrā svētdiena.

Darbu ir iedvesmojis Nikolaja Ļeskova tāda paša nosaukuma īsais stāsts, izmantoti arī dažādi liturģiskie teksti.

http://www.bilesuparadize.lv