Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stepanovs: Godmaņa prognozētais šoks februārī būs

Ventspils uzņēmējs, bijušais Ventspils mēra Aivara Lemberga draugs un biznesa partneris Oļegs Stepanovs atzīst, ka pašlaik Latvijā nav nevienas sekmīgi strādājošas ekonomikas nozares un Ministru prezidenta Ivara Godmaņa prognozētais šoks vēl tikai gaidāms. Tā viņš atklāja intervijā žurnālam «Klubs».

«Reāls šoks būs tāpēc, ka neredzu nevienu sekmīgi strādājošu ekonomikas nozari. Savā laikā nez kāpēc transports un loģistika pie mums netika uzskatītas par prioritātēm. Runāja par farmāciju, bet 25% eksporta ienākumu veido tieši transports un loģistika,» sacīja uzņēmējs.

Tajā pašā laikā uzņēmējs atzīst, ka neprognozē sociālos dumpjus. «Domāju, ka te dzīvojošo cilvēku mentalitātei tas nav raksturīgi,» — tā Stepanovs.

Stepanovs arī norāda uz valstsvīru nespēju pareizi vadīt valsti, to salīdzinot ar uzņēmuma vadīšanu. «Valsts, tāpat kā uzņēmums, ir jāvada. Tas netika darīts.»

Uzņēmējs atzīst, ka ekonomiskā krīze ir jāpārslimo. «Kas to spēs, izdzīvos,» lakoniski sacīja Stepanovs.

Atgādinām, ka Stepanovs atzīts par aizdomās turamo kriminālprocesā, kas tika sākts 2005. gada 20. jūlijā par krāpšanu lielā apmērā attiecībā pret AS «Latvijas kuģniecība» un tās meitasuzņēmumiem, kā arī par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas saistīts ar neizdevīgu līgumu noslēgšanu, radot uzņēmumam būtisku kaitējumu — ap 29,1 miljonu ASV dolāru.

Stepanovs tiek turēts aizdomās par krāpšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 13 gadiem vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.