Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Purne: sociālās aprūpes darbiniekiem jāsaglabā darba vietas

Ņemot vērā situāciju valsts pārvaldē, labklājības ministre Iveta Purne ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem trešdien parakstīs vienošanos par labvēlīgu apstākļu nodrošināšanu un darba vietu saglabāšanu sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju darbiniekiem, portāls «Apollo» uzzināja Labklājības ministrijā.

Parakstītā vienošanās būs pērn februārī noslēgtās ģenerālvienošanās daļa, kas paredzēs arī šogad saglabāt vairākus šā dokumenta nosacījumus.

«Diskutējot ar sociālajiem partneriem, pieņēmām lēmumu, ka arī šajos krīzes apstākļos jānodrošina labvēlīgi apstākļi un jāsaglabā darba vietas sociālo aprūpes centru un rehabilitācijas institūciju darbiniekiem. Īpaši jāņem vērā tas, ka šie centri galvenokārt atrodas rajonos, kur atrast citu darba vietu ir sarežģīti,» norāda Purne.

Parakstītā vienošanās paredzēs, ka viszemāk atalgotajiem darbiniekiem, proti, sociālajiem aprūpētājiem, tiks noteikta mēnešalga ne zemākas kā 200 latu. Līdz šim noteiktā zemākā mēnešalga bija 180 latu.

Tāpat sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitētājiem, aprūpētājiem un audzinātājiem būs jāpiešķir ne mazāk kā trīs papildu atvaļinājuma dienas. Savukārt darbiniekiem, kuru darba stāžs institūcijās ir lielāks par 20 gadiem, papildatvaļinājums būs ne mazāks kā piecas darba dienas.

Labklājības ministre ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem arī vienojās, ka piemaksa par darbu īpašos apstākļos būs ne mazāka kā 5% no darbiniekam noteiktās mēnešalgas apmēra.

Tomēr, ņemot vērā valdības lēmumu par strādājošo skaita samazināšanu valsts pārvaldē, situācijā, kad nepieciešams nodrošināt valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu klientiem, puses vienojās finanšu ekonomiju panākt, 2009. gadā apturot uz vienu gadu saīsinātā darba laika noteikšanu 38,5 stundu apmērā.

Ģenerālvienošanās mērķis — ar sociālo dialogu uzlabot valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju personāla un finanšu resursu vadību, valsts sociālās aprūpes un rehabilitācijas uzdevumu izpildi, kā arī darba attiecības, pārvaldes, saziņas un līdzdalības formas.

Vienošanos parakstīja labklājības ministre un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības vadītāji, ņemot vērā likumus «Par valsts budžetu 2009. gadam» un «Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadā».