Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdības reorganizācijas plānu sola publiskot pirmdien

Ministriju un valsts aģentūru reorganizācijas gala variants tiks publiskots nākamās nedēļas sākumā, kad to sāks skatīt Ministru kabinets (MK), Saeimas Pieprasījumu komisijā paziņoja Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Premjers paziņoja, ka darbinieku skaita samazināšana valsts iestādēs tiks veikta šā gada pirmajā pusgadā, nevis triju gadu laikā, kā tika plānots iepriekš. Tas tikšot darīts, lai neradītu ilgstošu nervozitāti valsts iestāžu darbiniekiem.

Godmanis paziņoja, ka pēc reorganizācijas valdībā būs 10 ministrijas, kuru skaits varētu būt par vienu lielāks vai mazāks.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Godmanis paziņoja, ka netiks apvienota Zemkopības ministrija un Vides ministrija, savukārt viņš iestājas par Izglītības un zinātnes ministrijas un Kultūras ministrijas apvienošanu un neuzskata, ka tas varētu radīt draudus latviešu nācijas pastāvēšanai.

Pēc sēdes, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Godmanis sacīja, ka viņš bija iecerējis apvienot arī Tieslietu ministriju un Iekšlietu ministriju, tomēr tas nebūs iespējams, jo katra no tām Eiropas Savienībā kontaktējas ar atšķirīgām struktūrām.

Godmanis pieļāva iespēju, ka varētu tikt veidota Tautas partijas (TP) rosinātā Attīstības ministrija, tomēr vispirms esot jāizvērtē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) turpmākās funkcijas. Iespējams, ka RAPLM varētu apvienot ar Ekonomikas ministriju vai Finanšu ministriju, ja priekšplānā izvirzīsies pašvaldību finansēšanas jautājumu sakārtošana.

Pagaidām tiekot meklēts arī labākais variants, kurai ministrijai uzticēt bērnu un ģimenes lietas.

Godmaņa piedāvāto valsts pārvaldes reorganizācijas plānu patlaban vērtējot juristi, lai tas būtu korekts no likuma viedokļa.

Ministru prezidents arī pastāstīja, ka pēdējā laikā saņēmis ļoti daudz vēstuļu, arī no nevalstiskām organizācijām, kas vienmēr iestājušās par birokrātijas samazināšanu, bet tagad pretojas ministriju apvienošanai.

Godmanis arī atzina, ka vairākas valsts iestādes patlaban pilda galvenokārt sociālu funkciju — nodrošina darba vietas.

Premjers arī pauda satraukumu par straujo bezdarba līmeņa pieaugumu, kas jau sasniedzis 8%, bet šā gada valsts budžets ir veidots ar prognozi, ka bezdarbs varētu sasniegt 8,6%. Ja bezdarbs turpinās strauji pieaugt, premjers nenoliedz iespēju, ka būs jāsamazina iemaksu procents pensiju 2. līmenī.

Godmanis informēja deputātus, ka daudzas valsts aģentūras tiks pārveidotas par valsts SIA, kurās netiks ieceltas padomes. Tām valsts aģentūrām, kas sniedz maksas pakalpojumus un no valsts budžeta saņem tikai līdz 30% lielu dotāciju, turpmāk vajadzēs iztikt tikai no pašu nopelnītajiem līdzekļiem.

Godmanis norādīja, ka MK nolēmis, ka valsts sekretāri, kuri līdz šim varēja pelnīt līdz 1,5 tūkstošiem latu mēnesī par valsts kapitāldaļu pārraudzīšanu valsts kapitālsabiedrībās, turpmāk atalgojumu par šiem pienākumiem nesaņems.