Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katafalkā atrod narkotikas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, veicot padziļinātu muitas kontroli, katafalkā uzgājuši narkotiskās vielas, portālu «Apollo» informēja VID.

26. janvārī VID darbinieki robežkontroles punktā «Meitene» apturējuši no Lietuvas iebraucošu melnu automašīnu «Chrysler Voyager» ar tonētiem stikliem, kurā atradušies četri vīrieši vecumā no 20 līdz 34 gadiem.

Pārbaudot automašīnas salonu, VID darbinieki tajā pamanījuši vairākas melnas sveces ar baltiem krustiem. Sveču atrašanos automašīnā izskaidroja viens no pasažieriem — izrādījās, ka šī automašīna ikdienā tiek izmantota kā katafalks cilvēku mirstīgo atlieku pārvadāšanai.

Turpinot pārbaudi, viena pasažiera somā tika atrastas astoņas medikamenta «Diazepeks» piecu mililitru ampulas kopā ar vienreizējās lietošanas šļircēm. Šā medikamenta sastāvā esošais diazepāms ir ietverts Labklājības ministrijas uzraudzībā esošo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru III sarakstā un to pārvadāšanai ir vajadzīgi izcelsmes un pārvadāšanas pavaddokumenti, kurus somas īpašnieks uzrādīt nevarēja.

Bet zem automašīnas labās puses priekšējā sēdekļa tika atrasta cigarillu skārda kārba, kurā atradās 15 nelieli polietilēna maisiņi ar baltu pulverveida vielu, kā arī īss kokteiļa salmiņš.

Padziļinātās muitas kontroles laikā dienesta suns Annija uzrādīja narkotisko vielu klātbūtni automašīnas aizmugurējā sēdeklī. Starp automašīnas aizmugurējā sēdekļa atzveltni un pašu sēdekli atrada paslēptu polietilēna maisu, kurā bija deviņi iepakojumi ar tādu pašu baltu pulverveida vielu, kādu iepriekš atklāja cigarillu kārbā. Izņemtajai vielai veica primāro ekspertīzi, kurā noskaidroja, ka tā satur psihotropo vielu — amfetamīnu. Kopā VID darbinieki izņēma aptuveni 100 gramus amfetamīnu saturošas vielas.

Par pārkāpumu sākts kriminālprocess par psihotropo vielu kontrabandu, kā arī neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Krimināllikumā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzētais sods ir brīvības atņemšana no pieciem līdz 12 gadiem.

Visas personas, kas atradās automašīnā, ir aizturētas un šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Tāpat šodien tiesā lems par aizturētajām personām piemērojamo drošības līdzekli.