Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Purne sola bezdarbnieku pabalstu un nodarbinātības pakalpojumus

Labklājības ministre Iveta Purne sola, ka šajā ekonomiskajā situācijā valstī tiks nodrošināti nodarbinātības pakalpojumi un bezdarbnieka pabalsts nestrādājošajiem, portālu «Apollo» informēja Labklājības ministrijā.

Tomēr ministre uzsver, ka bezdarbnieka pabalstu saņems personas, par kurām ir veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas.

«Šā brīža ekonomiskajos apstākļos, kad bez darba ir vairāk nekā 87 tūkstoši cilvēku un samazinās brīvo darba vietu skaits, mūsu uzdevums ir elastīgi reaģēt uz tautsaimniecības vajadzībām, lai pēc iespējas ātrāk bezdarbniekus un darba meklētājus iesaistītu darba tirgū. Tas iespējams, nodrošinot šiem cilvēkiem mērķtiecīgāku apmācību vai pārkvalifikāciju, kā arī piedāvājot darba spējas uzturošus pasākumus,» uzsver ministre.

Viņa gan atzīst, ka pašlaik neapskaužamā situācijā nonākuši iedzīvotāji, kuri ar neatbilstošu kvalifikāciju un prasmēm iepriekšējos gados varēja strādāt labi atalgotu darbu arī bez atbilstošas kvalifikācijas.

Papildu tradicionālajiem pasākumiem Labklājības ministrija plānojusi vairākus jaunus risinājumus situācijas uzlabošanai. Viens no ierosinājumiem paredz noteikt lielāku (ilgāku) finansiālu atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības sākšanai. Turklāt paredzēts, ka bezdarbnieki iesāktās mācības varēs pabeigt arī tajos gadījumos, ja viņi jau būs atraduši darbu. Īpašu uzmanību plānots pievērst klientu konsultācijām krīzes apstākļos, kā arī konsultācijām pašnodarbinātības sākšanai.

Tāpat ministrija iecerējusi paplašināt algotajos pagaidu darbos iesaistāmo cilvēku loku un palielināt pieejamību subsidētajām darba vietām. Lai šos pasākumus īstenotu, nepieciešams papildu finansējums, kuru LM paredzējusi piešķirt, pārskatot struktūrfondu finansējumu.