Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gruzija labprāt atļauj pārbēgušam krievu karavīram palikt valstī

Gruzija trešdien paziņoja, ka krievu karavīram, kurš otrdien pārbēga Gruzijas pusē netālu no Dienvidosetijas reģiona, būs atļauts palikt valstī, un pat uzaicināja viņa vecākus pievienoties dēlam.

Krievija apgalvo, ka obligātā dienesta karavīru, 21 gadu veco Aleksandru Gluhovu, esot sagūstījuši gruzīnu karavīri Dienvidosetijā, kur krievu karavīri palikuši pēc pagājušā gada augusta kara ar Gruziju. Taču Gruzijas valdības amatpersonas un pats Gluhovs saka, ka viņš lūdzis patvērumu Gruzijā, jo «apstākļi armijā bijuši neciešami».

Gruzijā viņš uzņemts ar atplestām rokām, viņam piešķirts dzīvoklis, un otrdienas vakarā viņam tika sarīkotas vakariņas «McDonald's» restorānā Tbilisi.

«Mēs piezvanījām viņa vecākiem un uzaicinājām viņus ierasties Gruzijā. (...) Krievijā viņam draud cietums,» komentārā televīzijas kanālam «Rustavi-2» teica Gruzijas ārlietu ministrs Grigols Vašadze.

Pēc viņa teiktā, Šveices vēstnieks, kurš pārstāv Krievijas intereses Gruzijā kopš diplomātisko attiecību pārtraukšanas, esot uzaicināts tikties ar Gluhovu.

«Mēs lūdzām Šveices vēstnieku apmeklēt viņu un pārliecināties, ka izturēšanās pret viņu nav slikta,» sacīja Vašadze.

Šis incidents izraisījis jaunu spriedzi Gruzijas un Krievijas attiecībās. Gluhovs teica, ka viņš atstājis savu posteni uz Dienvidoestijas robežas nožēlojamo apstākļu dēļ, jo viņam bijis jācieš pārtikas trūkums, slikti sanitārie apstākļi un augstāko virsnieku rupjā attieksme.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka uz Gluhovu tiekot izdarīts «psiholoģisks spiediens», un pieprasa viņa izdošanu Krievijai.

Pagājušā gada augusta sākumā Krievija iesūtīja savu karaspēku dziļi Gruzijas teritorijā, lai atsistu Gruzijas mēģinājumu ar militāru spēku atgūt Dienvidosetiju, kas gadiem ilgi bija saņēmusi plašu atbalstu no Maskavas. Vēlāk Krievija atvilka savus spēkus uz Dienvidosetiju un Abhāziju un atzina abu šo reģionu neatkarību. Pamiera ievērošanu uzrauga 225 cilvēku Eiropas Savienības misija.