Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatleram nav valsts apmaksātas veselības apdrošināšanas

Valsts prezidentam Valdim Zatleram un Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem patlaban nav valsts apmaksātas veselības apdrošināšanas, aģentūrai LETA pastāstīja Prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks administratīvajos jautājumos Ēriks Ozols.

Kā ziņots, pagājušā gada nogalē Valsts prezidenta kancelejas budžeta samazinājuma dēļ tika pārtraukta iepriekš izsludinātā iepirkuma procedūra par veselības apdrošināšanu iepirkšanu kancelejas darbiniekiem.

Ozols atzina, ka, visticamāk, šogad jauns konkurss par veselības apdrošināšanu iepirkšanu kancelejas darbiniekiem netiks izsludināts. 2008.gads bija pirmais, kad Valsts prezidenta kancelejā tika iepirktas veselības apdrošināšanas.

Valsts pirmajai personai, dodoties ārvalstu vizītēs, gan tiek nodrošināta ceļojumu apdrošināšana.

Kā ziņots, līdzīgi kā citas iestādes, arī Valsts prezidenta kanceleju skāris budžeta samazinājums. Kanceleja sākotnēji bija pieprasījusi 3,3 miljonu latu lielu budžetu 2009.gadam. Vēlāk budžets tika samazināts līdz 3,2 miljoniem latu, bet pēc tam vēl par 616 360 latiem.

Zatleram pēc paša iniciatīvas šogad par 288 latiem samazināts arī atalgojums. Līdz šim prezidenta alga mēnesī bija 3000 latu un 20% liela naudas summa no prezidenta algas jeb 600 lati tika maksāti reprezentācijas izdevumiem, tādējādi kopā tika saņemti 3600 lati. Taču šogad prezidenta atalgojums samazināts par 8%, proti, prezidenta alga ir 2760 lati, bet reprezentācijas izdevumiem tiek atvēlēti 552 lati.

Tādējādi kopumā valsts pirmā persona katru mēnesi saņem 3312 latus.