Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC: Saeimas ārkārtas vēlēšanām jānotiek 6.jūnijā

Labākais risinājums politiskās krīzes pārvarēšanai būtu 9.Saeimas atlaišana un ārkārtas parlamenta vēlēšanas šā gada 6.jūnijā vienlaicīgi ar pašvaldības un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, uzskata politisko partiju apvienība «Saskaņas centrs» (SC).

9.Saeimas SC frakcijas deputātu paziņojumā teikts, ka esošās krīzes situācijas pārvarēšanai ir nepieciešami radikāli risinājumi - Latvijai ir nepieciešama gan jauna valdība, gan jauns parlaments, kurš būs spējīgs izveidot jaunu valdību.

Pēc tautas nobalsošanas par vēlētāju tiesībām atlaist Saeimu politiskā un ekonomiskā situācija valstī strauji pasliktinājās, uzskata SC. Iedzīvotāju neuzticēšanās valsts varai jau ir katastrofāla.

Pretēji solītajam, Saeima tā arī nepieņēma grozījumus Satversmē. Gluži otrādi, Saeima nespēj veikt ne savus likumdevēja uzdevumus, ne arī piedāvāt valdībai skaidru rīcības plānu krīzes pārvarēšanai. Vienīgais krīzes pārvarēšanas plāns ir tikai «Ivara Godmaņa galvā», norāda SC.

Pretēji solītajam, Saeima neuzņemas nekādu atbildību par krīzes situāciju, bet mehāniski akceptē valdības lēmumus, rūpīgi izpildot «balsošanas mašīnas» funkcijas, teikts SC paziņojumā.

Pretēji solītajam, netiek būtiski samazināts valsts pārvaldes aparāts, netiek mainīts Ministru kabineta sastāvs. Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) jau paziņojis, ka Ministru kabineta konfigurācija, visticamāk, netiks mainīta.

«Ideja izveidot nacionālo izlīguma valdību, kuras sastāvā būtu profesionāļi un kuru atbalstītu maksimāli plaša koalīcija, jau ir apglabāta,» uzskata SC.

Vienīgais esošās situācijas atrisinājums, SC skatījumā, ir Saeimas atlaišana un ārkārtas Saeimas vēlēšanas. «Bet mums vairs nav morālu tiesību gaidīt, kad prezidents Valdis Zatlers varbūt pavasarī pieņems lēmumu par Saeimas atlaišanu un tad tikai rudenī notiks ārkārtas vēlēšanas un notiks valdības maiņa,» norāda SC frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.