Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: krīze ir īstais brīdis, lai gatavotos eiro ieviešanai 2012.gadā

Pievienošanās eirozonas valstīm bija Latvijas vakardienas uzdevums, bet krīze ir īstais brīdis, lai Latvija saņemtos un izpildītu nepieciešamos kritērijus eiro ieviešanai 2012.gadā, piedaloties Pasaules ekonomikas foruma paneļdiskusijā, kas veltīta ekonomiskās un politiskās situācijas Eiropā analīzei, uzsvēra Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Kā aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā, diskusijā, pārrunājot ekonomiskās krīzes ietekmi Eiropas Savienībā (ES), Valsts prezidents uzsvēra, ka jebkurai Eiropas valstij ir risks, ka politiskā krīze var sekot ekonomiskai krīzei, tāpat liels izaicinājums ir nodrošināt sabiedrības uzticības līmeni valsts varai ekonomiskās lejupslīdes laikā. Viņš atzīmēja, ka galvenā dilemma gan Latvijas sabiedrībai, gan citām ES valstīm ir sabalansēt prasīga ekonomikas stabilizācijas plāna īstenošanu ar sociālajām prasībām.

Sarunā par ES gāzes piegāžu nodrošinājumu un Krievijas un Ukrainas lomu Zatlers skaidroja, ka gada sākuma situācija izveidojās ES nepadarīto darbu dēļ. Tāpēc ES ir ciešāk jāsadarbojas ar Ukrainu, jāattīsta kaimiņpolitika ar šo valsti.

Runājot par ES paplašināšanās iespējām, viņš atzīmēja, ka ES ir ne vien jābūt vīzijai, kas gan Ukrainu, gan Turciju redz kā ES dalībvalstis, bet ES uzdevums ir arī nepārtraukti sūtīt signālus abām valstīm par to, ka tās ir gaidītas Eiropā.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents šodien Šveicē piedalījās pasaules līderu un politikas noteicēju gadskārtējā Davosas forumā, lai spriestu, kā pārvarēt globālo ekonomisko krīzi, kas ir atzīta par smagāko pēdējo 80 gadu laikā.

Zatlers Davosā uzturēsies līdz 1.februārim.

Forumā piedalās 40 valstu un valdību vadītāji, kā arī 36 finanšu ministri un centrālo banku vadītāji, arī no bagāto valstu grupas G8, izņemot ASV Federālo rezervju priekšsēdētāju.

Davosā pasaules līderiem ir iespēja apspriesties neitrālā vidē un izstrādāt atbildi uz krīzi pirms aprīlī gaidāmā ekonomiski attīstītāko valstu un augošo ekonomisko lielvaru grupas G20 samita un G8 samita jūlijā.