Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB šefa kandidāti nedomā par biroja pievienošanu citai iestādei

Abi valdības virzītie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidāti Artūrs Zvejsalnieks un Normunds Vilnītis uzskata, ka tuvākajā laikā biroju nevajadzētu apvienot ar kādu iestādi.

Intervijā Latvijas Radio Zvejsalnieks uzsvēra, ka KNAB tuvākajā laikā jāpaliek patstāvīgam un par apvienošanu ar kādu citu iestādi nevar runāt. Tomēr viņš pieļāva iespēju, ka hipotētiski nākotnē KNAB pastāvēšanai var būt dažādi modeļi, tomēr viņš arī uzskata, ka KNAB nevar pievienot kādai iestādei — to var vai nu apvienot ar kādu līdzvērtīgu iestādi, vai arī kādas iestādes funkcijas varētu nodot KNAB.

Savukārt Vilnītis izteicās, ka kaut kad nākotnē biroju varētu nodot Tieslietu ministrijas pārraudzībā, taču tad jāsasniedz konkrēts līmenis. Bet pagaidām KNAB jādarbojas kā patstāvīgai iestādei. Kad korupcijas apkarošana vairs nebūs tik aktuāla, tad var domāt par biroja pievienošanu.