Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tautas partijā lēmumus pieņem no politikas aizgājušie

Tautas partijas biedrs un Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš atzīst, ka partijā noteicoša loma lēmumu pieņemšanā ir no politikas aizgājušajiem partijas biedriem, un viņš arī atzīst, ka šāda situācija nav īsti normāla.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņš skaidro, ka noteicoša ietekme lēmumu pieņemšanā ir tiem biedriem, kas aizgājuši no politikas vai arī gatavojas to pamest. Tie ir Andris Šķēle, Kristiāna Lībane-Šķēle, kā arī Rīgas domnieks Edmunds Krastiņš un Aigars Kalvītis, kuri politiku grasoties pamest.

«Savukārt citi valdības vai Saeimas amatos esošie ir ar samērā mazu ietekmi pie lemšanas. Tā nu iznāk, ka minētie vecbiedri ir dominējošie,» secina Lagzdiņš.

Deputāts arī atzīst, ka šī situācija nav īsti normāla, ka vieni nosaka, kādi būs lēmumi, bet valstij jāatbild un vēlētājiem jāatskaitās pavisam citiem TP biedriem — tiem, kas ieņem vietas valdībā un saņēmuši mandātu būt par Saeimas deputātiem.

Turklāt partijas valdes sēdē, kur nolēma rosināt Saeimas ārkārtas vēlēšanas maksimāli ātri, viņš un vēl Dzintars Ābiķis pret šo lēmumu esot iebilduši.

«No vienas puses, it kā politiski loģisks lēmums, kas izriet no teorētiski pareizas tēzes — ja politiķiem ir zema uzticība, to vietā jānāk citiem. Es tam piekrītu, taču uzskatu, ka valstī ekonomiskā situācija ir tik kritiska, ka mest šauteni krūmos un padoties ir noziegums! Tieši otrādi, šobrīd, aktīvi strādājot vienotiem spēkiem, situāciju var mēģināt labot,» uzskata politiķis.

Lagzdiņš gan arī uzsver, ka viņa nosauktie partijas veterāni, savā starpā vienojoties, spēj pārliecināt tagadējos partijas frakcijas vai valdes locekļus. Taču nepieņemami esot tas, ja tie, kas noteic lēmumus, neatbild par to realizāciju un nav pie valsts likteņa izšķiršanās kā Ministru kabineta locekļi vai Saeimas deputāti.