Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Satversmes grozījumiem ar diviem mēnešiem nepietiks

Ņemot vērā, cik daudz laika ir atlicis līdz 31. martam — Valsts prezidenta Valda Zatlera noteiktajam termiņam, kad Saeimai jāizpilda trīs viņa uzdotie uzdevumi, — Satversmes grozījumus šajā laika periodā nebūs iespējams pieņemt.

To intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» ceturtdien atzina Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).

Viņš atzina, ka pēc laika grafika — līdz 31. martam —, ņemot vērā, ka likumprojektam būs trīs lasījumi, galīgajā lasījumā Satversmes grozījumus pieņemt nav iespējams.

Taču ar pārējiem uzdevumiem Saeima jau gandrīz ir tikusi galā — uzraudzības padome faktiski jau ir izveidota, un ir skaidrs, kā tā darbosies. Arī vēlēšanu likuma grozījumiem ceturtdien Saeimā gaidāms otrais lasījums. Tomēr vēl ir neskaidrības par deputātu staigāšanu no vienas partijas uz otru.

Daudze arī norāda, ka valsts pamatlikumu pēc definīcijas pareizi grozīt būtu tad, kad valstī ir ekonomiskā, politiskā un sociālā stabilitāte. «Tad var izvairīties no spekulācijām, kad politiskie spēki šos grozījumus varētu izmantot savās, nevis valsts interesēs,» paskaidroja Saeimas spīkers.