Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama kā pirmo apmeklēs Kanādu

ASV prezidents Baraks Obama 19. februārī dosies savā pirmajā ārvalstu vizītē, kuras laikā apmeklēs Kanādu, trešdien pavēstīja Baltā nama pārstāvis Roberts Gibss.

«Prezidents iecerējis savā pirmajā ārvalstu ceļojumā prezidenta statusā doties uz Kanādu. Ceļā viņš dosies 19. februārī,» žurnālistus informēja Gibss. «Kanāda ir vitāli svarīga sabiedrotā, un prezidents gatavojas runāt ar premjerministru [Stīvenu] Hārperu un apmeklēt mūsu ziemeļu kaimiņus.»

Vienā no pirmajām telefonsarunām pēc 20. janvārī notikušās inaugurācijas Obama pagājušajā piektdienā sazinājās ar Hārperu, lai pārrunātu paredzēto vizīti, kuras dienaskārtības galvenie jautājumi būs globālās ekonomikas recesija un problēmas, kas piemeklējušas autorūpniecību.

«Viņiem bija sākotnējās pārrunas par [vizītes] dienaskārtību, kas ietvers ekonomisko situāciju globāli, abās mūsu valstīs un konkrēti auto [ražošanas] sektorā,» teikts Hārpera kancelejas izplatītajā paziņojumā.

Abu valstu līderi pārrunājuši arī ar vidi un enerģētiku saistītos jautājumus, kā arī starptautiskās problēmas, piemēram, situāciju Afganistānā.

Kanāda ir ASV lielākā tirdzniecības partnere, un Afganistānā pašlaik esošais Kanādas militārais kontingents ir otrs lielākais aiz ASV.

Zināms, ka pēc vizītes Kanādā Obama aprīlī gatavojas apmeklēt ekonomikas jautājumiem veltīto samitu Londonā. Viņš arī solījis uzstāties ar runu kādā no lielākajām musulmaņu valstīm.