Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lagzdiņš pieļauj bezpartejiska premjera virzīšanu

Ja opozīcija nepiekritīs iesaistīties koalīcijā, tuvāko nedēļu laikā partijas prezidenta vadībā būs spiestas veidot jaunu koalīciju, uzskata Tautas partijas Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš. Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņš teic, ka tas, visticamāk, būs neitrāls, partijām nepiederošs premjers un ievērojami tiks paplašinātas arī līdzšinējās koalīcijas aprises.

«Viņu atrast ir kopējais partiju un prezidenta uzdevums. Nedomāju, ka Latvija ir nabadzīga ar profesionālām, spēcīgām personībām,» uzskata politiķis.

Lai arī Lagzdiņš aizstāv Godmaņa darbošanos, viņš baidās, ka tomēr citas izejas nebūs, kā izšķirties par jauna premjera virzīšanu. «Par to ceļu acīmredzot nāksies vienoties prezidentam un partijām,» viņš noteic.

Lagzdiņš jauno, bezpartejisko Ministru prezidentu saredz vadošo uzņēmēju, finanšu sistēmas darbinieku vidū, un tie ir cilvēki ne vien ar stingru mugurkaulu, bet arī ar augstu profesionālo līmeni. Taču uzvārdus viņš atsakās nosaukt, paskaidrojot, ka Latvijā valda partejiska greizsirdība.

«Ja ir runa par jaunas valdības veidošanu šajā Saeimā, tad es pieturos pie vienīgās iespējas, ka premjerministrs tomēr jāmeklē ārpus partijām. Jā, situācija ekonomikā ir smaga, tāpēc, visticamāk, šis «gaišais», vēl nezināmais zirdziņš ir atrodams saimnieciskajās aprindās, kā kādreiz uzgāja Andri Šķēli par premjeru,» pārliecināts ir deputāts.

Tomēr pēc viņa domām, milzīga loma tuvākajās nedēļās būšot Valsts prezidentam.