Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Attiecības starp ieslodzītajiem un cietumu darbiniekiem pasliktināsies

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, palielinoties pievienotās vērtības nodoklim un akcīzei, cietumniekiem paliks arvien mazāk iztikas līdzekļu, un viņi pie naudas mēģinās tikt dažādos nelikumīgos veidos, intervijā laikrakstam «Rīgas Balss» atzīst Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IevP) priekšnieks Visvaldis Puķīte.

Viņš pieļauj iespēju, ka naudas trūkums ne vien radīs spriedzi starp ieslodzītajiem, bet arī pasliktinās viņu attiecības ar cietuma darbiniekiem. «Negācijas pastiprinās arī diezgan ierobežotās iespējas notiesātos cietumā nodarbināt algotā darbā. Turpmāk viņi nevarēs ar nopelnīto kaut nedaudz atbalstīt savas ģimenes, piemēram, apmaksājot ceļu uz ilgstošo satikšanos,» prognozē Puķīte.

Kā tas ietekmēs iekšējo psiholoģisko klimatu, varēs spriest pēc kāda laika, piemēram, gada, viņš norāda, piebilstot, ka šis process tikko ir sācies. Turklāt psihologu, kas varētu mazināt radušos spriedzi, cietumos nepietiek.

Krīzes laikā arī divi būvmateriālu uzņēmumi ir pārtraukuši sadarbību ar ieslodzījuma vietām, bet daži ir samazinājuši strādājošo skaitu. Pagaidām gan Puķīte situāciju vērtē kā stabilu, jo pārsvarā cietumos darbojas uzņēmēji, kas savu produkciju eksportē.

«Diemžēl bezdarbs ir skāris tos atklāto cietumu iemītniekus, kas strādāja ārpus teritorijas. Arī iekārtoties jaunā darbā viņiem kļūst arvien grūtāk. Tomēr ceram, ka šogad uzņēmēji aktīvāk atsauksies uz mūsu piedāvājumu uzsākt komercdarbību ieslodzījuma vietās,» stāsta IevP šefs.