Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cietumā kā mājās jūtas 30% ieslodzīto

Nepilni 30% ieslodzīto cietumā jūtas kā mājās — pērn viņi tur atgriezušies ceturto reizi un vairāk, savukārt 40,06% restotajās debesīs pērn lūkojušies pirmo reizi mūžā.

Šādus statistikas datus intervijā laikrakstam «Rīgas Balss» atklāj Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte.

No ieslodzīto kopskaita otro reizi cietumā bija nonākuši 23,74% cilvēku, bet trešo reizi — 13,30% noziedznieku.

Tomēr ir daļa cietumnieku, kuri pēc soda izciešanas mēģina sākt dzīvi no jauna. «Kā nu kuram tas sanāk... Ja sabiedrība viņus nepieņem un neatbalsta, agri vai vēlu tiek atsāktas kriminālas darbības,» atzīst Puķīte.

Turklāt aiz restēm jau paspējis atgriezties arī dažs labs, kurš tikko izlaists no cietuma. Piemēram, no Grīvas cietuma nesen izlaists vīrietis, kurš cietumā nosēdējis septiņus gadus, bet jau tās pašas dienas vakarā, kad izlaists no cietuma, vīrietis pastrādājis noziegumu, un, esošu dzērumā, viņu aizturējusi policija.

Kopumā Latvijā ir 12 ieslodzījuma vietas, un šā gada 5. janvārī tajās uzturējās 6872 ieslodzītie. Tomēr Puķīte atzīst: ja kriminālā situācija turpinās pasliktināties, kopumā sabiedrību varēs pasargāt no 8000 krimināliem elementiem. Puķīte atklāj, ka noziedzības līmenis valstī palielinās kopš pērnā gada vidus  un salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri ieslodzīto skaits palielinājies par 344. Šāda tendence ar katru mēnesi pieaug.