Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akmens tilta krāšņās lampas apdraud šoferus un garāmgājējus

Uz astoņiem granīta ķieģeļu stabiem stāvošās Akmens tilta oriģinālās apgaismes ierīces, kuras jau labu laiku diennakts tumšajā posmā netiek ieslēgtas, ir tik sliktā stāvoklī, ka apdraud kājāmgājējus un autovadītājus, ceturtdien vēstī laikraksts «Diena».

50 gadu vecie čuguna statīvi ir daudzviet saplaisājuši un ar izdrupušiem caurumiem, norāda laikraksts.

«Metāla balstu konstrukcijas ir bojātas. Stabi ir avārijas stāvoklī, tie var jebkurā laikā nobrukt,» stāstījis pašvaldības aģentūras «Rīgas gaisma» (RG) direktora vietas izpildītājs Māris Kuņickis.

Vēl pērnā gada nogalē aģentūra kritisko situāciju darījusi zināmu Rīgas pilsētas izpilddirektoram Andrim Grīnbergam, taču līdzekļu taupības dēļ finansējums veco lukturu nomaiņai pret jauniem šajā gadā nav piešķirts. Izpilddirektors nepiekrīt, ka stāvoklis uz tilta ir tik draudīgs, tomēr solījis situāciju kontrolēt.

Lai novērtētu apgaismes ierīču stāvokli, RG vērsusies pēc palīdzības pie AS «Krāsainie lējumi» (KL), kas specializējas metāla stabu, soliņu, urnu, karogu turētāju un citu līdzīgu izstrādājumu veidošanā. Pārbaudē uzņēmuma speciālisti konstatējuši, ka situācija ir visai bēdīga. «Čuguna lukturi ir saplaisājuši. Visi astoņi ir tādā stāvoklī, ka jāmaina. Citādi var uzkrist kādam uz galvas vai uz mašīnas un notikt nelaime,» atzīmējis KL pārstāvis Eduards Lojāns. Vizuāli novērtējot bojājumus, KL sastādīja tāmi par 240 tūkstošiem latu visu lukturu stabu atjaunošanai (30 tūkstošus latu par katru lukturi).

Izpilddirektoram pēc iepazīšanās ar piestādīto tāmi radušās aizdomas, ka tā ir «stipri pārspīlēta», «Dienai» teicis Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis. Tādēļ sakarā ar saspringto budžeta situāciju pašvaldībā pieņemts lēmums jautājumu atlikt uz gadu. Arī Kuņickis piekrīt, ka izmaksas ir lielas, bet skaidro, ka lukturu nomaiņu sadārdzina sarežģītie darba apstākļi, proti, strādāšana uz tilta.