Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz dzīvi Latvijā visvairāk pārceļas no austrumiem

Pēdējo četru gadu laikā nemainīgi lielākais repatriantu īpatsvars bijis no austrumiem, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika.

2008. gadā 92 personas pārcēlās uz dzīvi Latvijā no austrumu valstīm, savukārt 35 cilvēki — no rietumiem. 2004. gadā no rietumiem uz Latviju repatriējās 101 persona, bet no austrumiem — 90.

Šo tendenci eksperti skaidro ar to, ka savulaik cilvēki no Latvijas visbiežāk pārcēlās uz Krieviju un citām PSRS republikām, tāpēc prognozējams, ka arī turpmāk repatriantu skaits no austrumu valstīm saglabāsies augstāks, norāda PMLP pārstāve Laura Karnīte.

Visvairāk repatriantu pagājušajā gadā bijis no Krievijas — 54, no Ukrainas — 19 un no ASV — 11. Visvairāk repatriantu Latvijā ieradušies pavasara un vasaras mēnešos.

Materiālā palīdzība pērn sniegta 482 repatriantiem, kopumā izmaksājot 56 300 latus. Šī palīdzība ietver ceļa izdevumu segšanu, pabalstu bezdarba gadījumā, kā arī latviešu valodas apguves izmaksu segšanu.

2006. gadā uz Latviju pārcēlās 174 personas, bet 2007. gadā — 171 persona. Kopš 1995. gada, kad tika sākta repatriācijas procedūra, uz dzīvi Latvijā pārcēlušās 5653 personas.

Saskaņā ar Repatriācijas likumu par repatriantu tiek uzskatīta persona, kura ir Latvijas pilsonis vai kurai viens no vecākiem vai vecvecākiem ir latvietis vai lībietis (līvs) un kura brīvprātīgi pārceļas uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.