Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaules Bankas aizdevumu varētu izmantot veselībai un izglītībai

Pasaules Bankas aizdevumu Latvija varētu izmantot vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta infrastruktūras un skolas autobusu sistēmas izveidei.

Trešdien Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) tikās ar Pasaules Bankas ekspertu grupu, kura ieradusies Latvijā, lai iepazītos un izvērtētu situāciju izglītības, veselības un valsts pārvaldes reformu jomā, portālu «Apollo» informēja premjera padomnieks Krists Leiškalns.

Godmanis informēja Pasaules Bankas ekspertus par valdības pieņemtajiem lēmumiem veselības reformas sākšanai, kā arī plānoto izglītības reformas struktūru. Pasaules Banka ir viena no organizācijām, kura Latvijai sniedz starptautisko aizdevumu, prioritāte ir efektīvas izglītības, veselības un valsts pārvaldes sistēmas izveide, norāda Leiškalns.

Godmanis ar Pasaules Bankas ekspertiem pārrunāja iespējamos 400 miljonu eiro (281 miljons latu) aizdevuma izlietojuma mērķus, novirzot tos izglītības un veselības sistēmas pilnveidei. Tāpat premjers rosināja, ka aizdevumu varētu izmantot valsts mēroga vienota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izveidei, nodrošinot to ar atbilstošu speciālo, arī gaisa transportu.

Savukārt, lai pilnveidotu izglītības sistēmu un nodrošinātu izglītības pieejamību Latvijas reģionos pēc mazo skolu optimizācijas, daļa no līdzekļiem būtu jānovirza autobusu iegādei, kas visā Latvijas teritorijā nodrošinātu skolēnu vešanu no dzīvesvietas un mācību iestādi.

Premjers un Pasaules Bankas eksperti vienojās, ka Latvija regulāri informēs ekspertus par plānotajiem un veiktajiem pasākumiem veselības un izglītības jomā, kā arī saņems Pasaules Bankas rekomendācijas.