Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltkrievijas opozīcijas aktīvistus piespiež dienēt armijā

Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti trešdien paziņoja, ka daži no viņiem tikuši piespiesti dienēt armijā pret savu gribu, un nosodīja šādu rīcību kā jaunu politisko represiju vilni.

Opozīcijas līderis Vincuks Vjačorka stāstīja, ka viņam piezvanījis viņa dēls Franaks un teicis, ka «viņu uz ielas aizturējuši nepazīstami cilvēki, un, kad es ierados iesaukšanas centrā, viņš jau bija aizsūtīts uz militāro bāzi».

«Manam dēlam ir problēmas ar asinsspiedienu, viņam operēta viena acs, un tagad, iespējams, būs jāoperē otra. Tāpēc mēs pārsūdzējām iesaukšanas komisijas lēmumu tiesā, bet mums teica, ka tiesas sēde notikusi bez mana dēla un viņa advokāta klātbūtnes,» aģentūrai AFP pavēstīja Vjačorka.

Otrs aktīvists Ivans Šilo stāsta, ka viņš aizturēts un nogādāts iesaukšanas centrā un viņam nav ļauts nokārtot vidusskolas gala eksāmenus. Tāpēc viņš nevar pabeigt skolu un iestāties augstskolā.

«Manā gadījumā tika pārkāpta iesaukšanas procedūra, jo es pārsūdzēju šo nelikumīgo rīcību un par to nav nekāda tiesas lēmuma,» sacīja Šilo.

Vēl kāds opozīcijas aktīvists — Zmiters Hvedaruks — pastāstīja, ka viņam likts ierasties iesaukšanas centrā, kaut arī viņš kā students ir atbrīvots no dienesta armijā.

«Šis nav pirmais šāds gadījums,» aģentūrai AFP teica cilvēktiesību aizstāvis Aless Beļackis. «Mums ir desmitiem piemēru, kad jauniešu aktīvisti tiek nelegāli iesaukti karadienestā. Tas ir jauns represiju vilnis pret aktīviem jauniešiem.»

Autoritārais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko atrodas pie varas kopš 1994. gada, un viņa vadībā valstī lielā mērā saglabājusies padomju laikam raksturīgā komandekonomika. Tomēr pēdējā laikā viņš mēģina ieviest lielāku atvērtību. Šajā sakarā ir noslēgts līgums ar vienu no Rietumu labākajām sabiedrisko attiecību firmām un valsts arī piesardzīgi stimulē lielākas ārvalstu investīcijas.