Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prasa Drošības policijai skaidrot Osipova partijas dibināšanas likumību

Uzņēmumu reģistrs (UR) ceturtdien lūdzis Drošības policiju vērtēt Jevgēņija Osipova partijas reģistrācijas likumību, portālam «Apollo» pavēstīja UR.

UR iesniegti dokumenti Osipova partijas reģistrācijai. Kā redzams iesniegtajos dokumentos, partijā ievēlēts Jevgēņijs Osipovs, kas bija amatpersona Latvijas Nacionāli demokrātiskajā partijā (LNDP) un kā paraksts, pēc Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperta atzinuma, LNDP pārreģistrācijai iesniegtajos dokumentos ticis viltots, informē UR.

Ņemot vērā iepriekš konstatētās prettiesiskās darbības LNDP pārreģistrācijas procesā un lai izvairītos no atkārtotu nepatiesu ziņu reģistrēšanas, UR nosūtījis vēstuli Drošības policijai un lūdzis sniegt informāciju par Osipova partijas dibināšanu. Kā teikts vēstulē, UR vēlas noskaidrot, vai Drošības policijas rīcībā ir informācija, kas liecina par prettiesisku rīcību Osipova partijas dibināšanā.

Tā kā UR jāievēro partijas reģistrācijas pieteikuma izskatīšanas termiņi, UR lūdz šo informāciju sniegt līdz šā gada 3. februārim.

UR uzsver, ka, par spīti iestādes kritiskajai finanšu situācijai, darbinieku katastrofālajam atalgojuma samazinājumam un tam, ka par janvāri UR nespēs samaksāt nomas maksu, UR turpina uzturēt modrību. «Naudas trūkums nedrīkst kļūt par pavadoni darba kvalitātei. Arī grūtos laikos valstij ir jāspēj strādāt efektīvi,» norāda Galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.

Pagājušā gada 16. decembrī Uzņēmumu reģistrs saņēma Osipova partijas pieteikumu un vajadzīgos dokumentus partijas reģistrēšanai. 23. decembrī Uzņēmumu reģistrs atlika partijas ierakstīšanu politisko partiju reģistrā, jo tika konstatēta statūtu neatbilstība Politisko partiju likuma noteikumiem un citu dokumentu neatbilstība dokumentu noformēšanas noteikumiem.