Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš aicina atvieglot ceļošanas noteikumus braucienam uz Šrilanku

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš ceturtdien tikās ar Šrilankas Demokrātiskās Sociālistiskās Republikas ārlietu ministru Rohitu Bogolāgamu (Rohitha Bogollagama), kas ieradies oficiālā vizītē Latvijā.

Tikšanās laikā ministri pārrunāja abu valstu divpusējo attiecību attīstību, uzsverot veiksmīgo sadarbību izglītības jomā, kā arī nepieciešamību veicināt ekonomisko sadarbību, piemēram, organizējot seminārus par biznesa iespējām Latvijā un Šrilankā. Tā kā Šrilanka ir viens no Latvijas tūristu iecienītākajiem galamērķiem, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš aktualizēja jautājumu par ceļošanas atvieglojumiem valsts pilsoņiem. Šrilankas puse apliecināja, ka Latvijas pilsoņi, ieceļojot Šrilankā tūrisma nolūkos, līdz 30 dienām bezmaksas vīzu var saņemt robežšķērsošanas punktos, portālam «Apollo» pavēstīja ministrijā.

Runājot par līgumtiesiskās bāzes stiprināšanas perspektīvu, ministri pozitīvi novērtēja līgumprojektus, kas pašlaik tiek saskaņoti abās valstīs: Latvijas valdības un Šrilankas valdības līgums par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību, kā arī Līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem.

Sarunas gaitā skarts jautājums par Eiropas Savienības un Šrilankas attiecībām. Riekstiņš un Bogolāgama pārrunāja sadarbības iespējas attīstību, jo īpaši attiecībā uz vienpusējo tirdzniecības priekšrocību saglabāšanu Šrilankas eksportam uz ES Vispārējo tarifa preferenču sistēmas īpašā režīma (GSP+) ietvaros. Riekstiņš aicināja Šrilanku pilnībā sadarboties ar Eiropas Komisiju, kas pašreiz veic izmeklēšanu, lai noteiktu, vai Šrilanka pilnībā izpilda visus kritērijus šo priekšrocību saņemšanai.

Saistībā ar Šrilankas iekšpolitisko situāciju, ministri pārrunāja Šrilankas valdības centienus panākt konflikta atrisinājumu ar militāro grupējumu LTTE. Riekstiņš uzsvēra, ka konfliktam jārod politisks risinājums, balstoties uz cilvēktiesību, demokrātijas principu un tiesiskuma nodrošināšanu.

Jāatzīmē, ka pēdējā pusgada laikā Latvijas un Šrilankas divpusējā sadarbība sasniegusi jaunu intensitāti — 2008. gada septembrī ANO Ģenerālajā asamblejā tikās Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers un Šrilankas prezidents Mahinda Radžapaksa, savukārt šī ir pirmā Šrilankas ārlietu ministra oficiālā vizīte Latvijā. Starp abām valstīm izveidojusies veiksmīga parlamentārā sadarbība — Saeimā izveidota Deputātu grupa sadarbībai ar Šrilankas parlamentu, savukārt Šrilankas parlamentā darbojas Šrilankas–Latvijas parlamentārās draudzības asociācija.